Komentář: Jedna výhra neznamená, že je Stramaccioni ten pravý

Fotbalová Sparta má za sebou nejlepší zápas sezony, která je však na 99 procent ztracená. Jasně porazila Teplice a kouč Andrea Stramaccioni byl spokojený. Jenže jedna výhra neznamená, že je pro Spartu správným trenérem.

Sparta je totiž ve válce. Bojuje s vlastními radikálním fanoušky, jenže především sama se sebou.„Na shledanou, Stramaccioni,“ vzkázali ultras italskému trenérovi, který je symbolem úpadku klubu největšího.

Jedna výhra nad Teplicemi, které jsou sice považovány za špičkový ligový tým, jenže už tři zápasy nedaly gól a po prohře na Letné jsou až desáté, slovo úpadek nezažene.

Sparta je venku z evropských pohárů, v tom domácím se musela bránit na hřišti druholigového Znojma, aby udržela vedení 1:0 a postup do dalšího kola. V lize je čtvrtá - a ztrácí deset bodů na vedoucí Plzeň. Prohrála derby, v němž na Slavii ani trochu neměla.

Ještě hrůzostrašnější je rozbor jejího skóre. Za osm zápasů dala devět branek (z toho tři Teplicím), dostala šest. Jak je na tom Plzeň? Soupeře pokořila osmnáctkrát, inkasovala dvakrát. Samozřejmě, vyhrála všechno a nezdá se, že by ji mohl někdo zastavit. Dominanci ukázala i v Mladé Boleslavi, kde ve 14. minutě vedla 2:0, a to jí ještě sudí neuznali regulérní gól.

Přitom v lize se letos hraje hlavně o první místo. Druhé nic neznamená, mistr totiž půjde rovnou do Ligy mistrů. To znamená - i když je to klišé - nehynoucí slávu a především balík peněz, minimálně 350 milionů korun. Nic k zahození.

Pro Plzeň je druhá komodita důležitější než první, Sparta i Slavia to mají obráceně. Tým z Edenu sice také na Viktorii ztrácí, ale není v rozkladu jako Sparta.

Vzkaz sparťanského kotle italskému trenérovi Andreovi Stramaccionimu je jasný.

Vzkaz sparťanského kotle italskému trenérovi Andreovi Stramaccionimu je jasný.

Tu rozložila letní revoluce. Kabina nezvládá příliv zahraničních posil s obřími platy, ale bez výkonnosti. Andrea Stramaccioni na nich přitom chtěl postavit hru a domácí starousedlíky odříznout.

Byla to chyba, z níž se Sparta bude vzpamatovávat dlouho. Tuto sezonu už to podle všeho nezvládne. A Stramaccioni je hlavním viníkem.

On přesvědčil majitele Daniela Křetínského, aby rozpoutal uragán nákupů. On nepřišel do klubu s dobrou znalostí místních hráčů - viz Bogdan Vatajelu, o jehož schopnostech rozhodně nic netušil. On nedokázal vštípit zahraničním posilám, že česká liga není sranda soutěž. Byť není extra atraktivní, je rozhodně velmi těžká. On nezvládl ukočírovat vztah osy mužstva s nově příchozími. On vybral pochybné posily, jen průměrné hráče (Mark Janko, Georges Mandjeck, Semih Kaya).

Stramaccioni zatím neuspěl v žádném špičkovém angažmá. Ve Spartě má nakročeno podobně. Demolice Teplic to nezmění.

Fotogalerie
Ohodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:51 23. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  9
 • Haha
  6
 • Trapas
  6
 • Sladký
  6
 • Tvl
  6
 • Cože
  5


Komentáře