Koho se bojí Sparta se Slavií? Mladíků, které poslala na zkušenou

  •   23:14
  • diskuse

Sparta a Slavia mladíky Martina Haška s Danielem Trubačem poslala pryč. Přesto se jich obávají. | foto: ČTK

Hnusná praxe české ligy funguje i v době, kdy největší kluby kupují hráče za desítky milionů korun. Sparta a Slavia se bojí mladých kluků, které posílají na zkušenou do menších týmů. Je to zvrácenost, která ovlivňuje konečný výsledek fotbalové ligy.

Důkazy nabídl hned první víkend sezony, na niž se čekalo s neuvěřitelným napětím. Česká liga bude nejlepší za poslední roky, to je jasná věc. Nákupy v podání mistrovské Slavie, zhrzené Sparty, ale nakonec i svérázné Plzně jsou obřím lákadlem.Jenže je tu pachuť malosti.

Proč? Pražská S se zrovna neukázala...

Za Teplice nemohl nastoupit mladík Daniel Trubač, jehož Slavia koupila za 10 milionů z Hradce Králové. Je to talent, mládežnický reprezentant, šikovný kluk.

Ve Slavii, tak napěchované velkými jmény, by však neměl dost prostoru, proto ho Pražané poslali do Teplic. Aby se vyhrál, aby se zlepšil. Ale zároveň mu zakázali nastoupit ve vzájemném zápase.

Slavia vyzkoušela Daniela Trubače v přípravných zápasech, pak ho odeslala do Teplic.

Slavia vyzkoušela Daniela Trubače v přípravných zápasech, pak ho odeslala do Teplic.

Slavia přitom jednu dobu následovala příklad Liberce, který tuto českou cestu odmítá, a kmenové hráče nechala na pokoji. Mohli nastoupit i proti ní. Teď, kdy je silnější, než kdy bývala, se najednou bojí čerstvě dvacetiletého kluka.

„Mrzí mě to, Slavia je klub, proti kterému chce každý hrát. Není to asi tak, že se mě bojí. Ale kdybych jim dal gól, sami by byli za blbce. Je to ošemetné. Prostě se to takhle dělá,“ smířil se s údělem Trubač.

Slavia jednala krátkozrace, a to ze tří důvodů.

1. Trubač nemohl nastoupit v prvním utkání sezony, a proto bude mít hodně složité zapracovat se do sestavy. Teplice totiž v Edenu prohrály, i když byly lepší než úřadující mistr.

2. Kde může mladý kluk získat větší zkušenosti než v zápasech se Slavií, Spartou, Plzní? Jeden z takových zážitků vlastní klub Trubačovi odepřel.

3. Tahle praxe ovlivňuje regulérnost ligy. Proti Spartě, Plzni bude moc Trubač hrát. A bude to stejné i v dalších případech.

Protože nejde jen o Slavii. Sparta se v prvním kole potkává s Bohemians. Letenští dovedli tuto podivnou praxi navíc do extrému. V Bohemce ze Sparty hostují brankář Viktor Budinský (až čtvrtý gólman Sparty) a záložník Rudolf Reiter (ten nikdy nedostal šanci v prvním týmu Sparty). Oba nesmí hrát.

A navíc je tu Martin Hašek, syn trenéra Bohemians, který dlouhá léta kopal za Spartu. Hašek junior v létě přestoupil z Letné do Vršovic, je tedy kmenovým hráčem Bohemians. Přesto si Sparta vydupala, že nesmí proti ní hrát. I když ho nechtěla.

„Dělá mi to starosti, pokoušeli jsme se to změnit, ale slyšeli jsme: Berte, nebo neberte,” řekl Hašek starší.

Tak to v Česku funguje...

Fotogalerie

Komentáře