Smrt Stromového muže: V Indonésii zemřel muž, jehož kůže připomínala kůru

V Indonésii zemřel Dede Koswara, kterému se přezdívalo Stromový muž. Jeho tělo pokrývaly výrostky připomínající kůru stromu. | foto: reprofoto mirror.co.uk

V nemocnici v indonéském městě Badung zemřel Dede Koswara. Dede, který byl pro svou vzácnou nemoc přezdíván Stromový muž zemřel opuštěný svou vlastní rodinou, která ho nechala napospas osudu. Uzavřel se tak smutný lidský příběh.

Fotogalerie

Dede Koswara se narodil v chudé indonéské rodině. Až do svých deseti let vedl normální život, pak ale jednoho dne upadl a ošklivě se poranil na noze. Rána místo aby ses hojila, tak se stala ložiskem ošklivých bradavic. Ty brzy pokryly téměř celé Dedeho tělo.

Na rukou a nohou měl Dede výrostky vážící neuvěřitelných 6 kilogramů.

Na rukou a nohou měl Dede výrostky vážící neuvěřitelných 6 kilogramů.

Doktoři zjistili, že Dede trpí extrémně vzácným syndromem Lewandowsky-Lutz, který způsobuje, že na těle nekontrolovatelně raší bradavičnaté výrůstky, které připomínají kůru stromu. Protože jimi měl Dede pokryté ruce i nohy, přezdívalo se mu Stromový muž.

Kromě kožního onemocnění trpěl Dede i nemocemi jater, ledvin a zažívacího traktu.

Kromě kožního onemocnění trpěl Dede i nemocemi jater, ledvin a zažívacího traktu.

Jediná kariéra, kterou mohl Dede budovat byla u cirkusu. Jako atrakce děsil diváky, ale byla to zároveň jediná cesta, jak si mohl muž, kterému pro nemoc dělala problém chůze i to se sám najíst, vydělat slušné peníze. V cirkuse si našel i ženu, se kterou měl dvě děti. Ta ho však opustila, když se jeho zdravotní stav zhoršil natolik, že už nemohl s cirkusem cestovat.

Dede byl dokonce i otcem. Jeho manželka s dětmi ho ale opustila.

Dede byl dokonce i otcem. Jeho manželka s dětmi ho ale opustila.

Výrůstky na Dedeho těle vážily neuvěřitelných 6 kilogramů. Podařilo se mu vydělat na jejich chirurgické odstranění. Chvíli po operaci se jeho stav velmi zlepšil, ale ukázalo se, že podobnou operaci by Dede potřeboval každého půl roku. Kromě nemoci, která hyzdila jeho vzhled, trpěl Dede i nemocemi jater, ledvin a zažívacího traktu.

Opuštěný Dede byl přijat do nemocnice před třemi měsíci. Podle doktorů byl naprosto rezignovaný a jen čekal na smrt.Poddal se té nemoci. Muselo pro něj být hrozné celá léta čeliv všem těm pohledům a urážkám. Poslední dny ani nejedl a nemluvil, jak byl zesláblý,“ řekl jeden z ošetřujících doktorů. Vysvobození pro Dedeho přišlo v noci na 1. února, kdy vydechl naposledy.

Po operativním odstranění výrostků se Dedeho stav krátkodobě zlepšil. Ukázalo se ale, že by operaci potřeboval dvakrát do roka a na to neměl peníze.

Po operativním odstranění výrostků se Dedeho stav krátkodobě zlepšil. Ukázalo se ale, že by operaci potřeboval dvakrát do roka a na to neměl peníze.Ohodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 5:00 3. června 2016. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  27
 • Cože
  22
 • Super
  11
 • Trapas
  11
 • Sladký
  11
 • Haha
  10


Komentáře