Čtvrtek 27. února 2020, svátek má Alexandr
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
EXPRES

jít naiDNES.cz
Premium

Taťjana Medvecká: Moje máma? Ta mě uměla srazit na kolena!

Herečka se dokázala poprat s nepřízní osudu. | foto: Profimedia.cz

I když je Taťjana Medvecká (66) slavnou a obdivovanou herečkou, ona sama se trýzní obrovskými komplexy. Sebevědomí jí bohužel pošramotila osoba, která jí měla být největší oporou...

Říká se, že přesvědčení, která získáme v dětství, si pak už neseme celý život. Své by o tom mohla vyprávět i Taťjana Medvecká. Jeden by si pomyslel, že člověk jako ona nemůže mít sebemenší problém se sebevědomím. Opak je ale pravdou. Ač se úspěšná herečka schovává za maskou silné ženy, v jejím nitru se skrývá nejistá malá holčička zoufale toužící po pochvale a pohlazení.

Kumštýřka je přes čtyřicet let šťastně vdaná za scenáristu Jiřího Dufka (69) a filmoví tvůrci se o ni perou. Ona si ale přesto v určitých situacích myslí, že její život stojí za starou bačkoru. Největší ponížení a špatné pocity pak prožívá, když přijde na její profesi herečky. Občas si prý připadá vyloženě trapná! 

„Vždycky nejvíc si to uvědomuju po návratu z prázdnin, kde člověk dva měsíce žije ‚normálním‘ životem a pak, jenom proto, že se přehodí list v kalendáři, si zase začne nanášet ty mejkapy, malovat si pusu, opakovat si texty a tvářit se, že je někým jiným. Je to divný povolání,“ postěžovala si Medvecká. Pro diváky se ale vždy nějak přemůže.

„Nic jiného vám nezbude. Lidi se přece nepřišli do divadla dívat na nějakého trápícího se paskřivce, který právě přijel z prázdnin,“ krčí rameny umělkyně.

I přes to všechno zůstala Taťjana Medvecká optimistkou.

I přes to všechno zůstala Taťjana Medvecká optimistkou.

Přísná matka

Tím ale výčet jejích trápení rozhodně nekončí. Taťjana kromě jiného vždy velice trpěla tím, že podle svého úsudku nebyla dostatečně krásná.

„Já si fakt nikdy nepřiznala, že bych byla hezká. Takže mě velice překvapí, když za mnou teď přijde nějaký starší pán a řekne: ‚Já vás od mládí miloval...‘ To mě vždycky zarazí, fakt,“ překvapila Medvecká.

Snad každého napadlo, co se téhle ženě muselo stát, že o sobě smýšlí tak kriticky. Důvod je naprosto jednoduchý. Největší „zásluhu“ na hereččině nízkém sebevědomí má její matka (†95).

„Byla jsem velmi přísně vychovaná. A moje maminka chválou velice šetřila. Takže já jsem vlastně byla připravená na svoji totální a celoživotní nedokonalost,“ odhaluje svou třináctou komnatu Taťjana. 

Obzvlášť těžce matčina nesmlouvavá slova nesla, když se začala živit herectvím: „Maminka byla fakt hodně přísná. Děvčata v divadelní kanceláři vždycky říkala: ‚Ježišmarjá, jde stará Medvecká. To bude Táňa zase jako spráskanej pes.‘ Já měla největší trému, když právě přišla do divadla ona. Byla můj absolutně nemilosrdný kritik.“

Je až děsivé, jak dokáže krutá kritika člověka poznamenat na celý život.

Fotogalerie

Premium

Která auta jsou skutečně bezpečná? Crash testy versus realita

Setkáváme se s názory, že auta jsou navrhována tak, aby dosáhla dobrých výsledků v nárazových testech. Díky Folksamu...

Premium

Trend u rozvodů: čím dál více dětí končí ve střídavé péči

Neustálé pendlování mezi dvěma domácnostmi dětem škodí, varují odborníci. Ve střídavé péči je v Česku stále více dětí....

Premium

Když je střílečka povinná. Hraju hry a platí mě za to, říká člen týmu Brute

Má k dispozici fitness trenéra, mentálního kouče, psychologa a ve škole individuální studijní plán. Tedy servis...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Vezmeme vás na titulní stranu
Čtvrtek 27. února 2020, svátek má Alexandr
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
EXPRES

  • Zprávy
  • Celebrity
  • Jen pro muže
  • Sport
  • Video
  • jít naiDNES.cz