Čtvrtek 13. června 2024, svátek má Antonín
 • Premium

  Získejte všechny články
  jen za 89 Kč/měsíc

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Táta Pavla nečte, přitížilo by se mu, říká sestra Novotného ke kauze „pohřbené Aničky“

  Starosta obce Řeporyje Pavel Novotný (43) šokoval veřejnost, když prorokuje smrt těžce nemocné Anně Julii Slováčkové (28), která už podruhé bojuje s rakovinou. Jeho výrok vzbudil velké pobouření, proto všechny začalo zajímat, co na něj říká Novotného otec, bývalý populární bavič Petr Novotný (76)

  Příspěvek na sociální síti X, v němž starosta Řeporyjí za ODS Pavel Novotný píše o dceři Felixe Slováčkova a Dagmar Patrasové, že brzy zemře, otřásl veřejností. Vše odstartovala účast známého saxofonisty na předvolební akci koalice Stačilo, která je spojena především s KSČM. Slováček se tam nechal vyfotit s europoslankyní a předsedkyní KSČM Kateřinou Konečnou.

  „Felix byl vždycky debil. Dávám mu pokoj asi rok a půl, co vím, že mu zemře dcera. Anička bohužel nemá žádnou šanci. Ale tohle přehnal,“ napsal Novotný v příspěvku s fotkou Slováčka ze zmíněné akce.

  Okamžitě se zvedla vlna nevole, jelikož výrok Novotného byl krajně nevhodný a neetický. Novotný se kvůli tlaku veřejnosti musel následně omluvit a příspěvek smazal.

  „Tak já se tedy omlouvám, za zcela nevhodný tweet týkající se rodiny Slováčkovy (Slováček s Patrasovou prostě, neumím to skloňovat). A jděte na týden do prdele. Omlouvám se upřímně a nesmírně svého tweetu lituji,“ napsal starosta Řeporyjí, který už je v podmínce kvůli předchozím kauzám a měl by být pod dohledem probačního úředníka.

  Co na to jeho rodina?

  Proto nás začalo zajímat, co na celou věc říká jeho rodina. Otcem Pavla Novotného je před lety velmi populární bavič a moderátor Petr Novotný, který už ale pár let veřejně nevystupuje a z veřejného života se stáhl, poté co v říjnu 2013 prodělal před odletem do USA cévní mozkovou příhodu po ucpání cévy a zúžení krčnice.

  Telefon nám vzala dcera Petra Novotného a sestra Pavla Novotného Lenka Fialová, která nejspíš o celé kauze nic netušila, jelikož se minulou středu vrátila ze Santiaga de Compostela. My jsme jí proto celou věc odvyprávěli. „To nebylo chytré. Ke mně se to ještě nedostalo,“ reagovala v první chvíli Fialová.

  Petr Novotný se po delší době ukázal na veřejnosti.

  Otce tím nezatěžují

  „Já si myslím, že otec tyto věci vůbec nesleduje. Bratr občas pošle takovéhle svoje názory, my tím otce ale nezatěžujeme a on se po takovýchto informacích nepídí, protože by mu to akorát přitížilo,“ sdělila nám Fialová s tím, že Petr Novotný na tom není zdravotně nejlépe a v současné době pobývá s manželkou na chatě. Se svým otcem minulou středu po svém návratu hovořila pouze telefonicky a to se ke kauze svého syna nevyjadřoval.

  „Jeho Felix a tyhle věci nezajímají. Je v důchodu a čte si svoji knihovnu, na kterou před tím neměl čas. On je už z vašeho světa venku,“ říká Fialová, podle níž už bavič svět showbyznysu neřeší. „Bratr je prostě takový, co na srdci, to na jazyku. Já jsem ta klidná síla v naší rodině, on je ta vichřice,“ míní Fialová, která ale bratrovy výroky o Slováčkově dceři považuje za nešťastné stejně jako výroky o smrti bývalého prezidenta Miloše Zemana a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše.

  Přestože je Pavel Novotný velmi aktivním politikem ODS, předseda strany, premiér Petr Fiala doteď nenašel odvahu se k jeho slovům vyjádřit, i když jej k tomu vyzvala nejen europoslankyně Kateřina Konečná.

  Fotogalerie