Středa 22. ledna 2020, svátek má Slavomír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
EXPRES

jít naiDNES.cz

Marika Gombitová konečně může rozjímat u hrobu rodičů

Marika vypadá báječně. | foto: Herminapress.cz

Nejpopulárnější slovenská zpěvačka Marika Gombitová (63), která má řadu fanoušků i u nás, je po tragické nehodě upoutána na invalidní vozík již takřka čtyřicet let. Přesto čas od času uspořádá koncert nebo vystupuje na různých firemních akcích, které jí vydělávají na živobytí.

Třebaže Mariku Gombitovou stále brzdí zdravotní problémy, vydala se před necelými dvěma měsíci do Turan nad Ondavou, rodné vísky, kde leží kořeny nejen celého jejího života, ale i její kariéry. Tady začínala s tatínkem a bratry muzicírovat, v této východoslovenské vesničce si poprvé hrála v maminčině kuchyni na zpěvačku. 

Život na vozíku a ne úplně ideální zázemí jí dlouhá léta nedovolily navštívit Turany, také proto byla její zářijová návštěva plná emocí. „Ani se mi nechce věřit tomu, že jsem opravdu tady...,“ hlesla jen ve chvíli, kdy místo svého dětství opět spatřila, a její tvář se stáhla dojetím.

Už může být u hrobu

Ty největší emoce zažívala zpěvačka na místním hřbitově, kam zajela, aby se poklonila památce svých rodičů. Na místě ale zjistila, že hrob je zanedbaný a cesta k němu rozhodně není bezbariérová. Rozhodla se okamžitě jednat. 

Starý hrob nechala zrušit, koupila novou desku i náhrobek, vše nechala postavit znovu a především nechala vybudovat širokou cestičku, díky níž dokáže sedět na vozíku přímo u hrobu. Může tam při návštěvách rodné vesnice trávit se svými milovanými rodiči mnohem více času o samotě dlouhými rozpravami a rozjímáním. 

Zpěvačka měla s rodiči krásný vztah plný porozumění a podpory z jejich strany a takové chvíle meditací a vzpomínek jsou pro ni a její duševní pohodu nesmírně důležité. 

Tím spíš, že ze světa čím dál častěji odcházejí i její přátelé a kolegové, naposledy Karel Gott, na jehož pohřeb slovenská hvězda přijela až z Košic, i když devítihodinová cesta autem z východního Slovenska ji stála mnoho sil. 

A jak nám prozradil jeden z obyvatel Turan nad Ondavou, Marika Gombitová všechno stihla zařídit za necelé dva měsíce, aby bylo vše hotovo na Dušičky, tedy svátek zesnulých, který je nyní v sobotu 2. listopadu.

Pomník i hrob Maričiných rodičů měl nejlepší léta už dávno za sebou a Marika se...

Pomník i hrob Maričiných rodičů měl nejlepší léta už dávno za sebou a Marika se k němu nedostala a nemohla rodičům ani zapálit svíčku.

„Moji milovaní rodiče patří k nejdražším lidem mého života a nikdy na ně nezapomenu, proto považuji za normální, že jsem se postarala o místo jejich posledního odpočinku. Nezlobte se, ale víc bych se k těmto soukromým a pro mě intimním věcem nechtěla vyjadřovat,“ řekla redakci sama Marika Gombitová, když jsme jí zavolali s dotazem na novou desku i náhrobek hrobu jejích rodičů, který jí podle našich odhadů přišel asi na sto tisíc korun.

Fotogalerie

Premium

Vážné nemoci nepadají z nebe. Ničí nás stres, shodují se psycholog i psychiatr

Lidské tělo má něco jako vnitřní baterku. Když dlouho jedete na rezervy, vypne se imunitní systém a­ organismus to...

Premium

Elitní trenér o zákulisí MMA, drogách, penězích i zženštilé společnosti

Pod jeho vedením vyrostl český šampion Martínek, o něhož projevila zájem slavná organizace UFC. Pro boj v kleci...

Premium

Proč vyhraje vodík. Vynálezce Tůma má o budoucnosti automobilů jasno

Už před dvaceti lety se projel vodíkovým autem, kterým chtějí Japonci na letošní olympiádě v Tokiu propagovat...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Vezmeme vás na titulní stranu
Středa 22. ledna 2020, svátek má Slavomír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
EXPRES

  • Zprávy
  • Celebrity
  • Jen pro muže
  • Sport
  • Video
  • jít naiDNES.cz