jít naiDNES.cz

Po dlouhé době na veřejnosti. Na pohřeb Karla Gotta dorazila i Marika Gombitová

Na pohřeb Karla Gotta kromě mnoha dalších dorazila i Marika Gombitová. Zpěvačka, která je už téměř čtyřicet let upoutána na invalidní vozík, přitom dlouhodobě téměř nevychází z domu. A bylo otázkou, zda až ze Slovenska na Gottův pohřeb přijede.

S Karlem Gottem měla Marika Gombitová poněkud komplikovaný vztah. V roce 1987 nazpívali duet Neznámý pár, byli velkými přáteli. Pak mezi nimi ale nastal rozkol. 

Roku 2015 se pohádali, měli spolu natočit nový duet, jenže Gotta naštvalo, že jej Gombitová chtěla vydat samostatně, zatímco on počítal, že vyjde na jeho albu Duety.

Usmířili se v roce 2018 a v září toho roku měli oprášit památný duet na bratislavském megakoncertu ke stému výročí Československa. To nakonec padlo, protože Gott onemocněl virózou.

Marika Gombitová přijela na ceremonii.

Marika Gombitová přijela na ceremonii.

Zpěvačka, která je téměř čtyřicet let upoutána na invalidní vozík, v poslední době vystupuje jen minimálně. Koncert letos měla jen jeden, objevuje se však třeba na firemních večírcích.

Karel Gott s Marikou Gombitovou.

Karel Gott s Marikou Gombitovou

V létě se po Marice Gombitové dokonce na měsíc slehla zem, pak na Facebooku musela vysvětlovat, že teď tráví čas v rodinném kruhu.

Bylo proto otázkou, zda se na Gottově pohřbu objeví. A nakonec se tak skutečně stalo. Gombitová mezi smutečními hosty nechyběla. Do Prahy přijela až z Košic, což je zhruba devět hodin jízdy autem. 

Fotogalerie

Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat