Rychtář vyhrál, ale nemá kde bydlet

Hodinu a půl nechala soudkyně dusit Josefa Rychtáře, než jej pustila na svobodu. Je venku, ale za jakých podmínek?!

Dnes okolo půl druhé hodiny přivezli vdovce po Ivetě Bartošové, Josefa Rychtáře k soudu. Když vystupoval z auta, měl dobrou náladu a usmíval se.Jakmile ho ale strážníci začali odvádět do soudní síně, úsměv na tváři mu ztuhl. A bez výrazu zůstal podle našich informací i během líčení.

Jen, co proces skončil, strážníci Rychtáře opět odvedli. Ten po cestě nezapomněl zavzpomínat na Ivetu: „Jste ku*vy, co zabili Ivetu,“ pořvával na přítomné novináře a fotografy! 

Fotogalerie

Soudkyně nakonec Rychtáře propustila a zbavila trestu odnětí svobody. Podle mluvčí soudu pro Prahu-východ Zuzany Steinerové zvolila trest jiný.

„Pan Rychtář dostal poslední šanci. Nesmí na pozemek říčanské vily. To znamená, že ani do své firmy. Toto rozhodnutí platí po dobu neurčitou,“ uvedla Steinerová s tím, že si nesmí ani pro své osobní věci.

Z Rychtáře se prakticky stal bezdomovec. Jediný z rodiny, kdo mu  mu nabídl střechu nad hlavou, byla jeho švagrová z Liberce. U ní prý může zůstat do doby, než si najde něco vlastního. Rychtářovu firmu zatím povede mladší syn Jan, který věřil v otcovu nevinu a přijel ho vyzvednout k soudu.

Rychtář se do problému dostal před dvěma dny, kdy vstoupil na pozemek říčanské vily, kde přebývá jeho bývalá žena Darina Rychtářová a kam měl podle příkazu státního zástupce přístup zakázán. Spory Rychtářových trvají déle než tři roky.

Soud se k případu vrátí koncem září, celou kauzu budeme dále sledovat.Ohodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:29 25. prosince 2015. Anketa je uzavřena.

 • Super
  1
 • Haha
  1
 • Cože
  1
 • Trapas
  1
 • Sladký
  1
 • Tvl
  1


Komentáře