Překvapuje vás závěr 2016 plný tragédií? Končí „katastrofický rok“. Co bude dál?

 •   15:07
 • diskuse

Bude rok 2017 lepší? Měl by.uzavřel se devítiletý cyklus. | foto: Profimedia.cz

Numerologie je jedna z nejstarších věd, ačkoliv nikdy nepatřila mezi ty exaktní. Nemůžete si na její důkazy sáhnout, nemůžete ji nijak dokázat a nemá žádnou veličinu. Nezbývá vám nic, než jí jen věřit. A víra v ní ovlivňovala - stejně jako astrologie - mnohé. Kolik mocnářů se bez této věci mezi nebem a zemí neobešlo... Rok 2016 zarazil všechny svým koncem, kdy to smrt brala z tohoto světa den po dni. Že by v tom měla prsty mocná vibrace čísla devět? A co to pro nás znamená?

I když se to může zdát velmi cynické, pracovat v médiích bylo pro novináře v posledních dnech roku 2016 vážně za trest. V době, kdy už bývá jindy klid a většinou se pro čtenáře připravují odlehčené články k pobavení, přicházela pravidelně večer nebo ještě hůř - v noci - nějaká tragická zpráva a všichni píšící a mluvící zpravodajové museli ze svých postelí pěkně zase do služby.Útok v Berlíně, vražda ruského velvyslance, pád letadla s Alexandrovci, jedno slavné úmrtí za druhým, to všechno překvapilo i běžné konzumenty zpráv, kterým nezbývalo než si z toho dělat legraci na sociálních sítích, že paní Smrtka dohání na poslední chvíli svoje resty. A padaly řečnické otázky, zda tohle není nějaký prokletý rok.

Je i není.

Pro realisty se jedná jen o další časové období, kdy od 1. ledna přijde dalších 365 dní, v nichž se bude psát číslo 2017. Pro lidi, kteří mají občas tendenci uvěřit věcem mezi nebem a zemí, je právě končící rok 2016 i koncem „katastrofického cyklu“, a proto se tolika tragédiím v jeho závěru nepodivují.

Numerologie je jednou z nejstarších věd, ale na vědeckých fakultách její výuku nenajdete. Přestože i ona má nějaké své zákonitosti, nelze ji nijak prokázat, a z toho důvodu stále patří kamsi do čarodějnických kouzel.

Už od starověku ale ovlivňovala mnohé. Podle magické řeči čísel se rozhodovali velcí státníci, dědicům byly předurčeny osudy ze součtu data jejich narození, čísla rozhodovala i výběr jmen, vojenská tažení nebo zásadní úkoly, které se určily až na „správný“ rok. Například jeden z nejlepších vojevůdců a slavný římský - i když krutý - císař Tiberius, který bohužel více proslul vraždami svých odpůrců, kdy jako důvod k popravě zneužíval zákon o urážce majestátu, nedal dopustit na tyto čáry.

Socha císaře Tiberia v caprejském Monte Solaro.

Socha císaře Tiberia v caprejském Monte Solaro.

Jeho osobní hvězdopravec Thrasyllus ovlivňoval Tiberia nejen tím, co vyčetl z postavení hvězd, ale i tím, co mu pověděla čísla od jedničky do devítky. Lidé totiž vidí v číslech řád a pravidelnost, jsou proto náchylní věřit i tomu, že skrze ně promlouvá samotný vesmír.

Rok 2016 se proto dostává do řečí právě tím, že součet jeho čísel tvoří 9. Devítka je konec jednoho cyklu, rok 2017 už bude dávat součet 1, tedy úplně nový začátek. Podle numerologů je právě mocná vibrace posledního čísla devět ten důvod, že vám rok 2016 přijde strašný.

Končí vše, co pro nás bylo nežádoucí, tížilo našeho ducha a osobnost, co nám svazovalo nohy, škodilo, s čím jsme došli na konec naší cesty a museli se s tím duševně i fyzicky rozloučit - to se může týkat tolika úmrtí najednou.

Numerologie je jedna z nejstarších „ezo“ věd.

Numerologie je jedna z nejstarších „ezo“ věd.

Znamená to tedy, že před sebou máme nových devět let, kdy to bude v roce 2017 všechno skvělé a pak postupně až do roku 2025, který opět dává dohromady číslo 9, jen horší?

Záleží, k jaké sortě lidí se řadíte. Jste ti, kteří se spoléhají jen na svá rozhodnutí, nebo máte občas tendence věřit na osud? Ať je to jak chce, přejeme vám do roku 2017 jen to nejlepší, ale mějte na paměti, že bude jen takový, jak si ho sami zařídíte.

Ovšem i když jste neotřesitelní realisté, zkuste si někdy popřemýšlet nad tím, zda přeci jen nemají tajemná čísla také svůj vliv. Ostatně - je ještě mnoho věcí, kterým lidé stále nerozumí, a to, že něco není vidět, neznamená, že to neexistuje.

Nebo si můžete zkusit psát devítiletý deníček a v roce 2025 porovnat, zda budoucí devítkový rok bude stejně tak podivný, jako devítkový rok 2016. Třeba konečně přijdeme na to, zda se dá numerologie nějak vědecky prokázat.Ohodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:07 30. dubna 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  51
 • Trapas
  24
 • Haha
  20
 • Tvl
  12
 • Cože
  10
 • Sladký
  10


Komentáře