Robert Pattinson ve Varech: Za pár let už se mu nikdo nebude smát za roli upíra!

Posměšně se mu přezdívá „Patizon“ a většinou si ho vybavujeme jako Cedrika Diggoryho z Harryho Pottera a upíra Edwarda ze Stmívání, kde mu podivně fosforeskuje kůže a po většinu filmu má strnulý výraz. Teď nás Robert Pattinson navštívil v Karlových Varech, kam si přijel pro ocenění. Nejeden filmový fanoušek si přitom kladl otázku, za co má tento „béčkař“ převzít sošku, když toho kromě Cedrika dohromady s upírem zas tolik nepředvedl?

Robert Pattinson vynikl jako krasavec v upírské sáze Twilight a leckdo mu od té doby nemůže odpustit jak pokleslý žánr, tak prvoplánovou hezounskou vizáž. Prázdné fráze a zhypnotizovaný výraz, jimiž ve Stmívání oblažuje svou lásku Bellu, mu pak kredit rozhodně nepřidávají. Když teď herec zavítal do lázeňského města na KVIFF, řada lidí jeho příjezd sledovala s opovržením. Navíc si dovolil fanouškům neskákat kolem krku a první momenty ve Varech se projevoval spíš rezervovaně, čímž si české publikum definitivně rozezlil a utvrdil jej v předsudcích.

Twilightem se sice zaškatulkoval, dávno ale potvrdil, že je skvělý herec.

Twilightem se sice zaškatulkoval, dávno ale potvrdil, že je skvělý herec.

Možná by přitom stačilo podívat se na pár dalších Pattinsonových rolí, které by náhled na fešného herce zásadně otočil. Pravda, začalo to Harrym Potterem (2005), kde svůj um příliš neprojevil, a Twilight (2007–2011) tomu nasadil korunu. Jenže mezitím se herec angažoval v dalších filmech, skrz které jeho hvězda začala pomalu prosvítat.

Romantické drama Nezapomeň na mě (2009), Voda pro slony (2011) jako další milostný příběh, tentokrát z cirkusového prostředí, a pak se to začalo lámat. Kromě sladkých chlapečků Pattinson najel i na drsnější žánry, ve kterých ukázal svou druhou tvář. Jako retardovaný exceloval v Cestě (2014) nebo si zahrál zarostlého opilce, který dělal společníka badateli, jenž se vrhl do tehdy neprobádané Amazonie. Že nepatří jen mezi adolescentní upírskou partu, neomylně stvrdil filmem Dobrý časy (2017) a je pravděpodobné, že za pár let se mu budeme klanět a na upíry už si nikdo ani nevzpomene.

Ostatně podobný osud potkal i Leonarda DiCapria po Titaniku či Daniela Radcliffa po kouzelnické sáze. Než totiž začal DiCaprio platit za „pana herce“, musel přetrpět pár let, kdy byl považovaný za hezounka, co na potápějícím Titaniku obluzoval Kate Winslet. Stačilo ale pár dalších rolí, aby mu Hollywood i diváci leželi u nohou. Podobným hereckým přerodem prošel i Harry Potter, který už dávno není jen čarodějem, ale nesměle se pouští do rolí všeho druhu, a to i na divadelních prknech.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:15 7. listopadu 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  32
 • Haha
  10
 • Trapas
  8
 • Sladký
  7
 • Cože
  6
 • Tvl
  5
Komentáře

Mohlo by vás zajímat