Spor kolem Krajča a zrušeného představení graduje: Podcenili herci zvukovou zkoušku?

Richard Krajčo a David Švehlík odmítli v sobotu večer dohrát představení Deštivé dny v Dolním Benešově, údajně kvůli špatné akustice. Na sociální síti se kvůli tomu strhla mela. Část veřejnosti se přiklání na stranu herců, druhá část na stranu pořadatele. Ten se brání. Měli si hlavní aktéři představení zvuk ohlídat?

V sobotu večer sdílel Richard Krajčo na svůj Facebook omluvu divákům z Dolního Benešova, pro něž nedohrál spolu s Davidem Švehlíkem představení Deštivé dny. Podle jeho slov měla být důvodem špatná akustika, kvůli které slyšeli pouze lidé v předních řadách. Podle pořadatele a mnohých reakcí mělo však jít o neukázněnost diváků, která herce donutila představení přerušit.

Na sociální síti se k danému tématu strhla debata. Většina lidí se Richarda a jeho hereckého kolegy zastává. Na vině jsou podle nich diváci i pořadatel. Ten se však hájí. 

„Před každým představením probíhá zvuková zkouška, ta proběhla i v Benešově, proběhla v pořádku, sám Richard ji dělal a řekl, že v pohodě,“ řekl Expresu. 

Zajímavý a konstruktivně kritický názor projevila také jedna z diskutujících žen: „Myslím, že by si herci měli své publikum hýčkat. A pokud přijedete hrát do tak velkého sálu, nechápu, proč jste neměli porty. To přece v dnešní době není problém zajistit. Nemá smysl se vymlouvat na agenturu, vy jste herci, kteří nesou svou kůži na trh, máte zkušenosti a musíte vědět, který sál umluvíte a který už ne.“

Pohledy na ukončení představení Richarda Krajča a Davida Švehlíka se různí. Kdo si měl zvuk ohlídat?

Pohledy na ukončení představení Richarda Krajča a Davida Švehlíka se různí. Kdo si měl zvuk ohlídat?

Na to Richard zareagoval: „Moc asi nevíte, jak to funguje. Agentura má zajistit podmínky dle smlouvy pro představení. Rozhodně ne herci.“

Na to se znovu ozval pořadatel Tomáš Skupina, který ještě v neděli tvrdil, že mezi agenturou a herci nedošlo po nedohraném představení k žádnému konfliktu. Smlouva byla dle jeho slov naplněna.

Richard tvrdí, že za zrušení představení může pořadatel.

Richard tvrdí, že za zrušení představení může pořadatel.

„Agentura zajistila ozvučení i osvětlení dle rideru, zvuková zkouška za Vaší přítomnosti také před představením proběhla bez problému, tak kde je chyba?“ táže se.

Ať šlo skutečně o neukázněné diváky, nebo o špatný zvuk v sále, opravdu je na vině, jak tvrdí Krajčo a Švehlík, pouze pořadatel?

FotogalerieOhodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:03 6. února 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  11
 • Super
  7
 • Haha
  7
 • Sladký
  7
 • Cože
  6
 • Tvl
  5


Komentáře