Zeměkouli nahradily rovnoběžky! Prima představila nové studio zpráv

Moderátorský kolektiv FTV Prima. | foto: Expres.cz

Nové zpravodajské studio vznikalo čtrnáct dní a díky nasazení všech se to stihlo v rekordním čase. Novinkou je pult a LED panel, který do živého vysílání zapojuje nově i newsroom. Vedle toho se také přejmenovali Divácké zprávy na Divošky a vznikly nové znělky.

Televize Prima světu představila své nové zpravodajské studio, grafiku a znělky: „Na úvod nové sezony přicházíme nejen s novou grafikou, ale také s redesignem studia, odkud každý všední den vysíláme zpravodajskou hodinu začínající v 18.55 hodin,“ uvedla Jitka Obzinová, šéfredaktorka zpravodajství a publicistiky televize Prima.Nové studio se podařilo postavit rychle: „Nové studio se stavělo od pátku 11. srpna po dobu 17 dní. Celý tým se zasloužil o to, že se nám ho podařilo přeměnit v rekordním čase,“ pochválila své zaměstnance Obzinová.

Celé studio doznalo znatelných změn: „Původní zůstávají pouze zdi, strop, podlaha a prosklená stěna za námi. Všechno ostatní jsme přeměnili za nové,“ uvedla Obzinová.

Kamerový záběr nového studia.

Kamerový záběr nového studia.

Další novinky potom podle slov šéfredaktorky Obzinové budou odhaleny průběžně. Nové grafiky si určitě všimne každý divák: Nechtěli jsme zakomponovat mapu ani zeměkouli, tyto prvky jsou pro zpravodajství už poměrně klišé. Využili jsme efekt zeměpisné sítě z rovnoběžek a poledníků, které jsou ve znělce jako vodorovné a svislé čáry,“ připomněla Obzinová.

Gabriela Kratochvílová v novém studiu.

Gabriela Kratochvílová v novém studiu.

Celému newsroomu potom dominuje nový LED panel: „Newsroomu vévodí LED panel složený z 21 obrazovek, na kterém bude možné vysílat záběry, které divákům představí jednotlivá témata reportáží. Na délku má panel přes 3 metry, na výšku 1,6 metru a každá z obrazovek má špičkové rozlišení,“ popsal Patrik Slavík, technický ředitel FTV Prima.

Fotogalerie
Ohodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:38 27. prosince 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  15
 • Trapas
  10
 • Tvl
  10
 • Haha
  9
 • Cože
  8
 • Sladký
  7


Komentáře