Janda? Zapálený svazák z porna! Vzkázal Ovčáček lobbistovi za poznámku o Velké vlastenecké válce

 •   17:23
 • diskuse

„Tak Hrad už oficiálně nazývá druhou světovou válku ‚Velkou vlasteneckou válkou‘, přesně po sovětském vzoru,“ napsal Jakub Janda v reakci na status Jiřího Ovčáčka. | foto: Facebook / Jakub JandaProfimedia.cz

Evropský lobbista, častý kritik Miloše Zemana a zástupce ředitele organizace Evropské hodnoty Jakub Janda se na Facebooku pustil do mluvčího Hradu Jiřího Ovčáčka a prezidenta. Mohl za to status o Velké vlastenecké válce.

„Tak Hrad už oficiálně nazývá druhou světovou válku ‚Velkou vlasteneckou válkou‘, přesně po sovětském vzoru. Přejeme hodně alkoholu na ruské ambasádě. Klidně by tam pan prezident mohl zůstat. Ještě tak dva roky,“ napsal Jakub Janda.Reagoval tak na status hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka, který v pondělí na svoje sociální sítě napsal, že „prezident uctí památku 20 mil. sovětských občanů, včetně vojáků, kteří zahynuli ve Velké vlastenecké válce“.

Velká vlastenecká válka je pojem označující boje mezi Sovětským svazem a Německem, začala v roce 1941 vpádem Německa na sovětské území a skončila německou kapitulací roku 1945.

Stručně řečeno se Velkou vlasteneckou válkou nazývá je výsek z celé Druhé světové války.

Jandovi se nelíbilo, že Zeman nešel uctít památku padlých ve druhé světové válce, nýbrž ve Velké vlastenecké válce.

Jandovi se nelíbilo, že Zeman nešel uctít památku padlých ve druhé světové válce, nýbrž ve Velké vlastenecké válce.

A mluvčí Ovčáček musel na Jandovu snahu o upřesnění reagovat: „Je to jen potvrzení faktu, že se zapálení svazáci objevují v každé složitější době,“ řekl mluvčí Hradu Parlamentním listům na konto eurolobbisty Jandy.

Ovčáček tím nejspíš reaguje na to, že Janda jako člen organizace Evropské hodnoty kritizuje Zemana a vlastně každý jeho krok už jen coby z principu. Ostatně není to poprvé, co se Ovčáček s Jandou dostali do křížku a vyřizují si svoje spory veřejně.

Janda nazývá Zemana „Putinovým trojským koněm uprostřed Evropy,“ Ovčáček mu zase vrací údery nejen ohledně Jandových politických aktivit, ale i přes Jandovou nerozvážnou minulost.

Eurolobbista Janda během svým vysokoškolských let natočil porno pro gaye a Expresu, který na kauzu upozornil, dal pak ohledně svého „kroku vedle“ exkluzivní rozhovor.

Dodnes je to ale červený hadr pro oba muže z Hradu, pro „viceprezidenta Ovčáčka“, jak mluvčímu přezdívají jeho kritici, tak i pro samotného Zemana.

Nicméně i když se oba pánové nemají zrovna v lásce, alespoň že ten jejich Facebook má smysl pro humor.

Tihle dva se přátelí jen na facebooku.

Tihle dva se přátelí jen na facebooku.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 17:23 7. září 2016. Anketa je uzavřena.

 • Super
  67
 • Trapas
  50
 • Haha
  20
 • Sladký
  14
 • Tvl
  11
 • Cože
  8


Komentáře