Pro párky na poštu? V budoucnu ano, zní z ministerstva zemědělství

  •   14:28
  • diskuse

Pošťáci budou místo dopisů vozit rohlíky a housky. | foto: FTV Prima

Ministr zemědělství Marian Jurečka potvrdil, že se připravuje model, kdy budete v různých obchodech moci využít služeb České pošty. Mělo by být tedy standardní, že půjdete pro pečivo a odejdete s dopisem. Česká pošta se tomu nebrání, pokud z toho bude mít profit. Lidé jsou z toho spíše rozpačití, podle nich by se měla pošta zabývat svou vlastní prací a navíc dál nesnižovat otevírací dobu svých poboček.

Televize Prima přišla s informací, že by se pošty měly v budoucnu sloučit s malými podnikateli, a tudíž je možné, že byste mohli nakupovat třeba i potraviny jako rohlíky, housky nebo zeleninu v místě, kde se budou vydávat balíky a dopisy. Tuto zprávu potvrdil i ministr zemědělství Marian Jurečka: „Ať už je to malý obchod, lékárny a podobně, tak aby tam, kde se ti lidé přirozeně koncentrují, aby tam tito podnikatelé, kteří fungují, nabídli služby České pošty v rámci projektu Pošta partners, než aby to bylo obráceně.“Kladně se k tomuto modelu staví i Česká pošta. Je pro ni ovšem nezbytné, aby v tom byl pro ní nějaký profit. „Pokud někdo přijde s nějakým byznysem, který by generoval České poště výnosy, tak nejsme proti, otázka je, jak by to bylo konkrétně nastaveno,“ uvedl mluvčí České pošty Matyáš Vitík.

Již dříve přišla televize Prima s informací, že se Česká pošta rozhodla snížit otevírací dobu svých venkovských poboček ještě více, než je tomu doteď. To se nelíbí občanům a dle jejich názoru by měla mít pošta více otevřeno a zabývat se doručováním pošty namísto přebíráním rohlíků: „Mně to přijde úplně šílené. Protože pošta, už tak jsme rádi, že ji tady máme, a hrozně neradi bychom o ni přišli, a potraviny, to se obavám, že by to úplně zabilo,“ sdělila názor jedna z dotazovaných. „Myslím si, že je to úplně zbytečné, pošta by se měla zaměřit na služby, které poskytuje primárně, a ne tam prodávat časopisy, kosmetiku a další produkty,“ přidal se další z tázaných. „Měli by se zabývat jen poštovními službami,“ přidal se další názor. „Pošta a potraviny? To je blbost asi,“ rezolutně nápad odmítla jedna z dotazovaných.

Ministerstvo má v plánu prodávat na poštách potraviny.

Ministerstvo má v plánu prodávat na poštách potraviny.

K této novince se vyjádřili i zaměstnanci České pošty v různých krajích republiky, ačkoliv nechtěli vystoupit přímo, shodují se v názoru, že takovéhle spojení je nesmyslné. Dá se tedy říci, že lidé a zaměstnanci pošty vnímají tohle spojení vesměs negativně. Chtějí chodit pro dopisy na poštu a nakupovat do obchodu.

Kritika na adresu České pošty je stále větší. Průběžné stížnosti na chování zaměstnanců pošty, poté na způsob doručování balíků, dále stávka v jistých místech republiky pár dní před Vánoci, další zkracování pracovní doby na venkovských pobočkách a teď novota se sloučením obchodu a pošty. Kritika roste a u lidí se takovýhle způsob jednání nesetkává s pochopením. Není se čemu divit. Stížností lidí na to, že pošta svou práci neodvádí na 100 %, je stále více. Případné nové projekty, jako je sloučení obchodu a pošty, znovu nevzbudily žádný velký ohlas. Česká pošta takto přichází o své klienty, kteří mohou vsadit na jiný způsob dopravy, který jim přijde vhodnější. Na trhu je v tomto směru silná konkurence.

Fotogalerie

Komentáře