Polský cyklista jel z kopce, spadl z kola a nehodu nepřežil

Ke zraněnému seniorovi z Polska, který na Karvinsku spadl z kola, přiletěl i vrtulník Zdravotní záchranné služby Moravskoslezského kraje. | foto: ZZS MSK

V Albrechticích na Karvinsku se skončila životní pouť 79letého občana Polské republiky. Když sjížděl na kole z kopce ve směru k ulici Hlavní, u místní hasičské zbrojnice bicykl neubrzdil a spadl, přičemž se vážně zranil. Muž nehodu nepřežil.

Problémem bylo, že polský cyklista nedokázal kolo přibrzdit. „Na úrovni hasičské zbrojnice nepřizpůsobil rychlost jízdy, najel na zpomalovací práh, s kolem nadskočil a při dopadu kola na silnici upadl. Se zraněním hlavy ho chtěli záchranáři transportovat do Fakultní nemocnice Ostrava,“ popsala policejní mluvčí Zlatuše Viačková.Cyklista nakonec na následky svých zranění zemřel. „Policisté zjistili, že muž při jízdě neměl ochrannou přilbu na hlavě a obě brzdy byly plně funkční,“ doplnila policejní mluvčí.

K nehodě vyjížděla posádka rychlé zdravotnické pomoci z Havířova. „Na místě přistál i vrtulník Letecké záchranné služby Ostrava,“ popsal mluvčí zdravotní záchranné služby Lukáš Humpl.

První pomoc začali devětasedmdesátiletému muži poskytovat svědkové. „Byl v bezvědomí a došlo u něj k srdeční zástavě. Zasahující lékař zjistil poranění hlavy, mozku a horní končetiny. Za podpory léků a přístrojové techniky se zdravotníkům podařilo obnovit jeho srdeční činnost. Během přípravy postiženého k transportu však došlo k opětovnému selhání krevního oběhu, které se záchranářům přes veškeré úsilí již nepodařilo zvrátit. Lékař musel nakonec konstatovat smrt pacienta,“ doplnil Humpl.Ohodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:09 9. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

  • Sladký
    7
  • Super
    6
  • Haha
    6
  • Trapas
    6
  • Cože
    5
  • Tvl
    5


Komentáře