Tučná odměna! Za dopadení útočníka Kvitové nabízí tenisový klub 100 tisíc

Pachatel útoku na Petru Kvitovou stále nebyl dopaden. Pomůže odměna 100 tisíc korun? | foto: iDNES.cz

Je to tři týdny, kdy neznámý vetřelec pobodal slavnou tenistku Petru Kvitovou. Po pachateli není, zdá se, ani stopa. Jak se vyvíjí případ, který šokoval celý svět? Její klub vypsal odměnu na dopadení pachatele - 100 tisíc korun.

Na ruce má zamotanou dlahu, na tenis musí zapomenout. Přesto se Petra Kvitová upíná k příštím měsícům.20. prosince ji přitom pobodal neznámý útočník. Zazvonil u ní doma v Prostějově, prý byl pracovník plynárny či elektrárny, a zaútočil. Tenistka, dvojnásobná vítězka největšího turnaje, tedy Wimbledonu, je nyní po operaci šlach v její zlaté levé ruce v rekonvalescenci.

„Nejsou žádné komplikace či nepředvídané překážky. Petra postupně rozcvičuje prsty, čeká na vyndání stehů a začala zvolna s kondičním cvičením, aby tělo bylo připraveno na zátěž,” uvedl Karel Tejkal, mluvčí společnosti, jež úspěšnou tenistku zastupuje.

Že nejsou žádné komplikace? Ale ano, policie pořád nechytila pachatele. Přitom se na začátku zdálo, že šlo o obyčejného zlodějíčka, který si odnesl pět tisíc. Což je vlastně pakatel.

Zatím nepomáhá ani identikit stvořený policisty společně s tenistkou.

Petra Kvitová věří, že se vrátí k tenisu.

Petra Kvitová věří, že se vrátí k tenisu.

Prostějovská policie podle mluvčího Františka Kořínka na základě zveřejněné podoby a popisu pachatele obdržela na dvě desítky podnětů a oznámení od občanů a stále přicházejí další. „Jako možní pachatelé odpovídající zveřejněnému identikitu či popisu bylo označeno i několik osob s kriminální minulostí. V současné době na případu usilovně pracuje maximální možný počet policistů, kteří pečlivě vyhodnocují všechny získané poznatky a informace. Několik osob jsme již prověřili a vyloučili,” řekl mluvčí.

Hon na útočníka rozhodně nekončí. Pomáhají i další.

Prostějovský tenisový klub, jehož je Kvitová členkou, vyplatí odměnu 100 tisíc korun tomu, kdo pomůže k dopadení pachatele prosincového přepadení.

Dvojnásobná wimbledonská vítězka má pořezané prsty levé ruky a čeká ji minimálně půlroční pauza. Iniciativa ji potěšila.

Kvitovou přepadl neznámý pachatel v úterý 20. prosince ráno v jejím prostějovském bytě. Při potyčce ji pořezal, ještě týž den večer absolvovala šestadvacetiletá tenistka téměř čtyřhodinovou operaci v Ústavu chirurgie ruky a plastické chirurgie ve Vysokém nad Jizerou. Rekonvalescence potrvá několik měsíců, na turnaje se hráčka bude moci vrátit podle odhadů nejdříve ve druhé polovině roku.

Nápad vyplatit odměnu vznikl spontánně bezprostředně po činu. Na dopadení pachatele přispějí hráči, trenéři, správci kurtů či vrátní. „Všichni tady máme Petru moc rádi. Tím, co se stalo, jsme otřeseni. Uvítáme, když třeba i díky této odměně policie toho, kdo si dovolil s nožem na bezbrannou dívku, co nejrychleji dopadne,” uvedl majitel prostějovského klubu Miroslav Černošek, který také přispěje.

Sama Kvitová zatím vystoupila na veřejnosti po zločinu jednou. Den před začátkem vánočních svátků řekla, že už nejkrásnější dárek dostala. „Pan doktor Kebrle mi řekl, že to vypadá dobře. Dali si záležet a ještě jednou jim strašně moc děkuju a těším se na další pokroky,“ uvedla Kvitová v češtině a v angličtině pak dodala: „Dárkem už bylo, že jsem pohnula prsty. Nevracela bych se k tomu, co se stalo a budeme koukat dál. Těším se, až začneme pracovat,“ řekla.

Rekonvalescence potrvá několik měsíců. Na turnaje se bývalá světová dvojka bude moci vrátit podle odhadů nejdříve ve druhé polovině příštího roku. „Nezbývá než koukat vpřed, jak se to bude vyvíjet. Je mi jedno, jak dlouho to potrvá. Tři měsíce, půl roku, rok. Budu se chtít vrátit. Udělám pro to všechno,“ řekla odhodlaně.

Držme palce.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:17 5. května 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  12
 • Sladký
  11
 • Trapas
  10
 • Haha
  9
 • Cože
  9
 • Tvl
  7


Komentáře