Kvitová zveřejnila fotku pořezané ruky. Je to reakce na nedůvěru?

Petra Kvitová poprvé zvěřejnila fotku pořezané ruky po napadení vloni v prosinci. | foto: iDNES.cz

Tenistka Petra Kvitová pustila do světa fotku své drsně pořezané ruky, kterou jí těžce poranil zatím neznámý útočník při přepadení v prosinci v jejím prostějovském bytě.

Násilník stále není dopaden, asi proto se občas objeví pochybnosti o pozadí prosincového napadení skvělé české tenistky. Podle některých spekulací Petru Kvitovou pořezal kdosi z jejích známých a nebyl odhalen.„Je to nesmysl. Velmi úzce jsme spolupracovali s policií a dělali takové kroky, které podle jejich soudu měly přispět k dopadení pachatele. To se bohužel nestalo, ale určitě nikdo nezanedbal nic a nevynechal jedinou příležitost, jak pomoci,” prohlásil Miroslav Černošek, mocný sportovní byznysmen a manažer Kvitové.

„Se žádostmi, aby ukázala ruku či obrázky z chirurgického zákroku, byla Petra zasypávána od prvního dne, co opustila nemocnici a sundali jí dlahu. Bylo jasné, že jednou přijde okamžik, kdy kývne a těžkou životní kapitolu definitivně uzavře,” řekl serveru iDNES.cz její mluvčí Karel Tejkal.

Takto vypadala pořezaná ruka po ataku zatím neznámého útočníka.

Takto vypadala pořezaná ruka po ataku zatím neznámého útočníka.

A takto vypadá nyní, osm měsíců po operaci.

A takto vypadá nyní, osm měsíců po operaci.

Každopádně se zvýšila odměna na dopadení pachatele, a to ze 100 tisíc na čtyřnásobek.

A v tuto chvíli se Kvitová rozhodla, že zveřejní fotografii zraněné ruky. Jde o levačku, tedy její poklad, který jí pomohl ke dvěma triumfům v proslulém Wimbledonu. Levačkou také tenistka zastavila nůž, proto měla dva přeseknuté nervy a sedm šlach. Chirurg Radek Kebrle ji operoval čtyři hodiny.

Právě on pro server iDNES.cz okomentoval inkriminovaný snímek. „Jsou vidět rány na všech prstech, ukazovák je vyklopený, konečný článek nedrží, kloub je viditelně poškozený,” popsal a doplnil, že podle typu zranění lze zrekonstruovat, co se Petře stalo: „Každé poranění nějakým předmětem či přístrojem se na těle projevuje určitými stopami, z nichž zkušený člověk umí přečíst, co se přihodilo. V Petřině případě se jedná o chycení nože. Všemi prsty, velkou silou. Měla ostří pod krkem, chytila ho svou dominantní levačkou. Volila menší újmu než podříznutí hrdla. Když vám nehrozí vážné nebezpečí, po noži přece holou rukou nesáhnete.“

Kvitová se po zranění vrátila na kurty za půl roku. Vyhrála velký turnaj v Birminghamu, ale také mírně zklamala v oblíbeném Wimbledonu. Nyní je ve Spojených státech, kde pokračuje sezona turnaji na tvrdém povrchu.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:50 21. prosince 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  14
 • Tvl
  12
 • Haha
  9
 • Cože
  9
 • Trapas
  8
 • Sladký
  6


Komentáře