Měl otravu krve a nemohl sám dýchat! Pavel Novotný popsal kritickou noc svého otce

Pavel promluvil o stavu svého otce. | foto: Herminapress.cz, Mafra

Zdravotní stav Petra Novotného se v minulém týdnu rapidně zhoršil. Legendární bavič doslova bojoval o život. Jeho syn, známý bulvární novinář Pavel Novotný, nyní Expres.cz prozradil, že tatínka skolila otrava krve!

Herec, bavič a moderátor Petr Novotný zažil podle slov svého syna Pavla nejhorší stav od mrtvice, která ho postihla před čtyřmi lety. Náhle musel být hospitalizován kvůli selhání orgánů a otravě krve! 

„Táta byl od čtvrtečního večera ve velmi vážném stavu hospitalizován v ÚVN po náhlém prudkém zhoršení jeho zdravotního stavu. Kolabovaly mu ledviny v důsledku otravy krve, byl uveden do umělého spánku a odkázán na plicní ventilaci,“ popsal jeho syn den, na který zřejmě hodně dlouho nezapomene. Tatínkovi šlo totiž doslova o život a neměl vůbec dobré vyhlídky.

Z nejhoršího ho ale podle slov syna dostala ohromná chuť do života. „Díky nezměrné vůli žít a profesionalitě personálu ÚVN se ze soboty na neděli dostal z nejhoršího, v těchto chvílích už je při vědomí a dýchá sám, komunikuje, ledviny pracují a celkově nám dává všem jasnou naději, že je z nejhoršího venku,“ raduje se Novotný, který se o tatínka společně s rodinnými příslušníky stará. 

„Od té mrtvice před čtyřmi lety prošel snad nejhorší krizí, ale karavana jede dál. Vyhrabe se z toho, poleží si, ale bude zase skákat přes kaluže,“ věří Pavel Novotný.

Snad se jeho slova naplní. Novotný totiž v posledních měsících řešil zdravotní stav svého otce několikrát. Jen v roce 2017 baviče trápil močový měchýř, následně dostal infarkt, v únoru se přidaly problémy s hrtanem a na závěr ho skolilo selhání organismu. 

Zdravotní problémy však Petra Novotného trápí již od roku 2013, kdy prodělal cévní mozkovou příhodu těsně před odletem do Ameriky. Rovnou z letiště ho odvezla záchranka do nemocnice a bavič podstoupil operaci. V prosinci 2016 byl poté hospitalizován na oddělení intenzivní péče v Ústřední vojenské nemocnici, jelikož mu stejně jako nyní selhaly ledviny. 

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:49 14. června 2018. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  25
 • Haha
  13
 • Super
  10
 • Trapas
  9
 • Sladký
  9
 • Cože
  8
Komentáře