Trenér Vrba je zpátky ve svém uraženém světě. Zase reaguje jako raněné zvíře

  •   15:46
  • diskuse

Trenér Pavel Vrba vede zase Plzeň a opět ukazuje, jak je prchlivý. | foto: Profimedia.cz

Trenér Pavel Vrba je plzeňská legenda, uznávaný odborník. Ale také člověk, který nezvládá sebemenší náznak kritiky a naprosto se shodil útěkem od fotbalové reprezentace. Nyní se vrací do Plzně a znovu se chová jako vzteklý prcek.

Pavel Vrba vždy emotivně až nepříjemně reagoval na nepříjemné otázky. Ať už v době, kdy pozvedl Plzeň ze dna až do Ligy mistrů, či později u národního mužstva. V Plzni byl od začátku za naprostého boha, jenže – logicky – se postupně nároky na tým zvyšovaly, jak přicházely nečekané úspěchy.Nyní se po třech letech vrací do české ligy, opět je koučem Plzně, jež musí čelit náporu obřích investic Sparty i Slavie. Jak to dělá? Vrba jede po svém, pořád hledá nepřítele, který vlastně neexistuje. Několik výroků z posledních dnů to dokumentuje. Tady jsou.

„Kolář ještě neřekl poslední slovo. Chce ukázat, že ještě není na odpis, jak si někteří myslí.”

Vrba promluvil o záložníkovi, jehož z Plzně minulý rok vyhodili, odešel na nepodařené angažmá do Turecka, ale nyní se vrátil. Daniel Kolář je Vrbovým oblíbencem, je to skvělý fotbalista a rozhodně nikdo netvrdí, že do Viktorie nepatří. Ale Vrba prostě rýpe...

Aleš Čermák je největší posilou Plzně, stál necelých 27 milionů.

Aleš Čermák je největší posilou Plzně, stál necelých 27 milionů.

„Je to mladý perspektivní hráč. Ve Spartě a Mladé Boleslavi ukázal obrovskou kvalitu. On by měl být budoucností, proto jsme ho kupovali. A také proto, aby se o nás nepsalo, že nezabudováváme mladé fotbalisty.”

Případ Aleš Čermák. Záložník ze Sparty zakončil sezonu bouračkou, při níž málem uhořel. V krvi měl více než 1,5 promile alkoholu. Přesto ho Plzeň koupila, dala za něj téměř 20 milionů. Je to logický krok, Čermák je opravdu talent, výborný hráč, navíc dostal „přes hubu”, a tak se dá očekávat, že bude sekat latinu. Plzni tento krok nikdo nevymlouval, nikdo ho nekritizoval, přesto Vrba opět našel skrytého nepřítele.

Italský trenér Andrea Stramaccioni dává dohromady pozměněnou Spartu.

Italský trenér Andrea Stramaccioni dává dohromady pozměněnou Spartu.

„Já jsem četl, že česká škola neexistuje. Přišli sem borci z ciziny (Ital Andrea Stramaccioni, trenér Sparty). My se musíme snažit, abychom dokázali, že trénovat umíme.”

Na Vrbovy poměry slabý útok. Ale ješitnost ho požene, aby to dokázal, aby předvedl Italovi Andreovi Stramaccionimu, jehož angažovala Sparta, že je lepší.

Fotogalerie

Komentáře