Romeo a Julie z Prahy se schovávají po hotelích. Recepčním nevadí, že nemají občanku?

Pátrání po Mije a Petrovi z Prahy. | foto: Policie ČR / Facebook

Už týden policie a zoufalé rodiny hledají třináctiletou Miju Kadijevič a o rok staršího Petra Šafránka, kteří spolu utekli a díky penězům, které Petr doma ukradl rodičům, se skrývají po hotelích.

Už týden jsou na útěku. Oba jako vždy přišli ze školy domů, Mija se podle jejího otce najedla a šla ven. Pak se po ní slehla zem. Poslední stopou po dětech je mobilní signál na vlakovém nádraží v pražských Holešovicích.Fotogalerie

Podle posledních informací policie se mají ubytovávat po různých hotelích a penzionech, což mají dokazovat i záběry z bezpečnostní kamery z jednoho hotelu, které policie zveřejnila. Kde byly pořízeny, to však známo není.

Zarážející je ale fakt, že ačkoli ani Mija, ani Petr nevlastní občanský průkaz, jelikož ani jednomu z nich nebylo patnáct let, hoteloví recepční je ubytují.

Běžnou praxí totiž je, že recepční vyžadují alespoň jeden doklad totožnosti.

Kde teď děti jsou, nikdo netuší. „Prosím vás, vraťte se co nejdřív domů, ozvěte se, že jste v pořádku, týden o vás nemáme žádné zprávy. Vše se dá vyřešit, vše bude v pořádku,“ vzkazuje otec Miji v rozhovoru pro iDNES.cz.

A jestli vy máte o Mije a Petrovi nějaké informace, volejte linku 158.

Třináctiletá Mija je vysoká 165 cm, hubené postavy. Má hnědé vlasy a hnědé oči. Nosí rovnátka, na kterých má nalepené gumičky černé barvy. V době odchodu z domova na sobě měla černou koženou bundu s kovovými cvoky na ramenou, fialové úzké kalhoty a šedé triko. Na nohou měla barevné tenisky.

Pohřešovaný čtrnáctiletý Petr má 170 centimetrů vysokou hubenou postavu. Má hnědé oči a hnědé vlasy česané na patku. V době odchodu z domova měl na sobě černé džíny, hnědou delší bundu a černé triko s potiskem ve tvaru obdélníku. Na nohou měl šedé boty a na zádech černo – šedý batoh.Ohodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 17:17 5. srpna 2016. Anketa je uzavřena.

 • Sladký
  37
 • Trapas
  18
 • Tvl
  16
 • Cože
  14
 • Super
  13
 • Haha
  12


Komentáře