Mladá dívka byla terčem útoku, v Ostravě po ní stříleli z balkónu

Středeční večer byl velmi krušný pro jednu dívku z Ostravy, která zrovna venčila psa. Ozvala se rána, někdo po ní vystřelil z okolního balkónu. Mladá dívka ihned zavolala policii. Ta zadržela dva muže. Pokud se oběma mužům vina prokáže, hrozí jim až 5 let vězení.

Rodina zmíněné dívky ránu taktéž slyšela, sami si ovšem mysleli, že se jedná o petardu: „Pár minut před desátou jsme slyšeli takový ohlušující výbuch. Jakoby silná petarda. Já jsem vyšel do okna, neviděl jsem nic. Telefon, dcera mi volá: Taťko, někdo na mě střílel,“ popsal situaci otec dívky.Podle informací televize Prima měli na dívku střílet dva muži středního věku z balkónu, z třetího patra. Dívka vyvázla bez zranění, střelec ji naštěstí minul. Sama zachovala duchapřítomnost a schovala se za keř. Policistům potom situaci podrobně popsala.

Policie byla ovšem zmatena faktem, že výstřel připomínal petardu: „Řekli manželce, že to máme ohlásit na obecní úřad jako přestupek. Manželka v tom šoku si postavila všechny policisty do pozoru, načež už začali něco dělat,“ připomněl manžel.

Policejní hlídka následně vyjela na místo činu. Ovšem k překvapení jednoho z policistů, který se chtěl znovu vrátit do domu, tam na něj místo výtahu čekala zbraň: „V souvislosti s touto událostí jsme na osobní svobodě omezili dvě osoby ve věku 29 a 31 let,“ uvedla mluvčí Policie ČR pro Moravskoslezský kraj Gabriela Holčáková.

Policisté nalezli v domě zbraň.

Policisté nalezli v domě zbraň.

Sama dívka si podle otce celou událost teprve začíná uvědomovat: „Dcera, ta to nesla statečně, ale teď se nám trochu sesypala. Teď to na ni dolehlo, že na ni někdo střílel.“

Případem se nyní zabývají kriminalisté: „K objasnění okolnosti události jsme zahájili úkony trestního řízení pro trestné činy výtržnictví, nebezpečného vyhrožování a nedovoleného ozbrojování,“ podrobně popsala mluvčí Gabriela Holčáková. Oběma mužům hrozí až 5 let vězení, pokud jim bude prokázána vina.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:40 30. prosince 2017. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  12
 • Super
  11
 • Cože
  10
 • Trapas
  8
 • Haha
  7
 • Sladký
  4


Komentáře