Při střetu dvou tramvají v Ostravě bylo zraněno jedenáct cestujících

Osm žen a tři muži utrpěli zranění po nehodě dvou tramvají na Opavské ulici v Ostravě. Na místě zasahovali zdravotníci, hasiči, policisté i pracovníci ostravského dopravního podniku. Všichni zranění byli při vědomí a mimo ohrožení života.

Věk zraněných cestujících je mezi čtyřiatřiceti a šestašedesáti lety. „Utrpěli vesměs středně těžká nebo lehká zranění v oblasti hlavy, hrudníku nebo páteře. Pacienti byli po ošetření předáni na urgentním příjmu a úrazové ambulanci ve Fakultní nemocnici a v ostravské Městské nemocnici,“ uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.Nehoda se stala šestnáct minut po páté hodině ranní mezi tramvajemi linky číslo 11 a 4 v křižovatce ulic Opavská a Sjízdná v Ostravě-Porubě ve směru do centra. „V úseku Telekomunikační škola a Hulváky byla zavedena náhradní autobusová doprava,“ řekla tisková mluvčí Dopravního podniku Ostrava Karolína Rycková.

Na místě zasahovali hasiči ze stanice Ostrava-Poruba. „Po příjezdu hasiči zabezpečili tramvajová vozidla před požárem, asistovali Zdravotnické záchranné službě s ošetřením raněných a jejich transportem do sanitek. Dále pomáhali řídit dopravu a uklidili silnici od rozbitých skel tramvají,“ řekl mluvčí hasičů Lukáš Popp.

Ostravští policisté zjišťují, co nehodě předcházelo. „Jednapadesátiletý řidič tramvaje zřejmě nevěnoval pozornost provozu, pravděpodobně opožděně zareagoval na před ním jedoucí tramvaj, která zastavovala před křižovatkou. V důsledku střetu byli zraněni cestující. Převažovala zranění lehkého charakteru. Řidiči před jízdou alkohol nepili,“ uvedla mluvčí policie Gabriela Holčáková.

Komentáře

Expres.cz