Vypil šest litrů vína a chtěl ukrást čokoládu. Policistovi přitom utrhl rukáv

  •   10:58
  • diskuse

Jílové u Prahy se stalo pohřebištěm dvou mladých policistů. | foto: iDNES.cz

Banální krádeží čokoládové tyčinky si krátce po svém odsouzení zadělal na další velké potíže muž ze Zlínska. Vydal se totiž krást, ale přistihl jej při tom policista v civilu, kterého zloděj navíc fyzicky napadl. Nic z toho si ale prý nepamatuje, byl totiž silně opilý.

Jednadvacetiletý muž z Napajedel odešel před pouhými šesti týdny od zlínského soudu s pravomocným podmíněným trestem za loupež se zkušební dobou až do roku 2020.Před pár dny se přesto pokusil v nákupním středisku v Otrokovicích ukrást čokoládovou tyčinku, kterou si strčil do kapsy od kalhot.

Krádež viděl policista, který zde v době svého volna nakupoval. Upozornil tedy muže, aby tyčinku vrátil. Když se k tomu neměl, oznámil mu, že je policista, a znovu ho několikrát vyzval k vrácení ukradeného zboží.

„To mladého muže rozlítilo, tyčinku hodil do prostoru a začal policistu vulgárně napadat, přičemž ho chytil za košili a utrhl mu rukáv. Po tomto agresivním výpadu policista zakročil a muže svedl na zem. Zadržel ho až do příjezdu svých kolegů,“ uvedla zlínská policejní mluvčí Lucie Javoříková.

Dechová zkouška u agresora ukázala téměř tři promile alkoholu, později přiznal, že během dne vypil asi šest litrů vína. Z celého incidentu si podle svých slov téměř nic nepamatoval.

„Po noci strávené v policejní cele si výtržník vyslechl ve zkráceném přípravném řízení podezření z několika trestných činů, a to krádež, násilí proti úřední osobě a výtržnictví. Za tyto trestné činy mu hrozí trest odnětí svobody až na čtyři roky,“ poznamenala policejní mluvčí.

Vzhledem k předchozímu pravomocnému odsouzení soudce rozhodl, že si mladý muž na soudní verdikt počká ve vazbě.

Komentáře