Strašlivá genetická vada: Nemocný muž prosí, aby mu uřízli obě nohy!

Jeffrey Ortega trpí Proteovým syndromem. Díky vzácné nemoci má obrovské nohy poseté bolestivými nádory. Doktory prosí, aby mu nohy amputovali. | foto: reprofoto dailymail.co.uk

Šestadvacetiletý Jeffrey Ortega z Floridy trpí vzácnou genetickou vadou. Ta způsobuje, že jeho nohy narostly do dvojnásobné velikosti a jsou obrostlé bolestivými nádory. Chůze, delší stání, ale i mytí nohou mu způsobuje neskutečné utrpení. Jeffrey prosí doktory, aby ho jeho trápení zbavili a nohy mu amputovali.

Když se Jeffrey Ortega před 26 lety narodil, lékaři mu diagnostikovali Proteův syndrom. Tato vzácná genetická porucha způsobuje nekontrolovatelný růst kostí a tkání a deformuje tak lidské tělo.Fotogalerie

Jeffreyho tělo je nemocí zasaženo v oblasti boků, rukou, ale nejvíce má zasaženy nohy a chodidla. Jeho levá noha je delší než pravá a jeho chodidla vyrostla do dvojnásobné velikosti než má většina normálních lidí.

Chůze je pro Jeffreyho již nepředstavitelná. I dlouhé stánín mu způsobuje nesmírnou bolest.

Chůze je pro Jeffreyho již nepředstavitelná. I dlouhé stánín mu způsobuje nesmírnou bolest.

Nemoc propukla už v útlém věku. V devíti měsících si Jeffreyho matka všimla, že má oteklý prst na ruce, myslela si však, že se jedná o komáří kousnutí a nevěnovala tomu pozornost. Když chlapci začaly podivně růst ruce a nohy, už věděla, že je něco špatně.

Kromě nohou jsou nemocí postiženy i Jeffreyho ruce.

Kromě nohou jsou nemocí postiženy i Jeffreyho ruce.

Normální boty musel Jeffrey přestat nosit už v 11 letech. Už tenkrát byl nucen nosit boty svého otce. Dnes může obouvat jen upravené sandály Crocs, ale většinu času je raději bos.

Jeffreyho nohy kromě toho, že mají velikost zhruba 53 jsou pokryty nádorovými výrůstky, které jsou velmi bolestivé na dotek. Chůze je pro Jeffreyho nepředstavitelná, musí jezdit na vozíku a i delší stání mu způsobuje utrpení.

Jeffrey si nemůže bez bolesti ani umýt nohy.

Jeffrey si nemůže bez bolesti ani umýt nohy.

Doktoři se již pokoušeli jedenáctktát odstranit nádory z Jeffreyho nohou, ty se však vždy znovu objevily ve větším počtu. Jeffrey teď žádá lékaře o radikální řešení.

V porovnání s normální nohou jsou ty Jeffreyho dvojnásobné.

V porovnání s normální nohou jsou ty Jeffreyho dvojnásobné.

„Věřím, že kdyby mi doktoři ty prokleté nohy amputovali, zbaví mě mého největšího problému. Nemohu díky nim žít normální život, bez nich by byl určitě lepší,“ říká smutně Jeffrey.Ohodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 5:00 16. února 2016. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  43
 • Cože
  23
 • Haha
  14
 • Trapas
  12
 • Sladký
  12
 • Super
  11


Komentáře