Vzteklého muslima málem trefil šlak: Žena si ve vlaku zula boty!

Scéna z vlaku ukazuje myšlení některých muslimů | foto: koláž Expres

Možná někteří znáte ten pocit, když po dlouhém pracovním dni v reprezentativní, leč nepohodlné obuvi toužíte boty sundat a nechat nohám odpočinout. Přesně to potkalo ženu na cestě ve vlaku. Jenže to ještě netušila, co ji čeká kvůli celkem banální situaci.

Ruby Butlerová se zachovala celkem běžně. Zula si boty z nohou a unavené končetiny si natáhla na protilehlou sedačku. Nic neobvyklého, řeknete si. Ano, pokud jste normální příčetný člověk.To se ovšem jen stěží dá říct o přibližně šedesátiletém muži, který o sobě prohlásil, že je muslim. Ženu nejprve verbálně napadl, jak si něco tak nemravného může dovolit.

„Na takové místo už si nemohu sednout, aby se ho dotklo mé oblečení. Jezdím tímto vlakem denně,“ začal svou rozčílenou argumentaci.

„Jsem jen unavená,“ snažila se fanatickému vzteklounovi vysvětlit Ruby, která celý incident natáčela na mobilní telefon. Jeden ze spolucestujících se snažil situaci uklidnit, zvlášť ve chvíli, kdy začal muž ženě absurdně vyhrožovat vězením. V jeho rodné zemi by tak možná dopadla.

Britka se ovšem nedá a když vytočeného muslima začínají pacifikovat ostatní cestující, vpálí mu pěkně od plic: „Tak si klidně policii zavolejte, určitě půjdu ráda do vězení za to, že jsem si opřela nohy na sedadle. Nemám stejnou víru jako vy, jsem křesťanka!“

„A já jsem muslim, a tohle nikdy nepochopím,“ zlobí se dál muž, jenže to už dostává ránu z milosti: „Tohle ale není muslimská země,“ křikne na něho žena ve chvíli, kdy naštvaného starce vyvádí jeden z cestujících z vlaku.

Komentáře