Mladistvé gangy v Mostě přepadají děti. Surově je mlátí a kradou jim mobily

  •   13:09
  • diskuse

Dětské gangy v mostu přepadají jiné děti. | foto: FTV Prima

Rodiče dětí v Mostě mají strach pouštět své děti ven. Gangy již přepadly několik dětí a okrádají je o peníze i telefony. Členům dětského gangu je mezi dvanácti až čtrnácti lety. Celou situací se již zabývá mostecká policie. Posílí počet strážníků na obchůzky.

Podle výpovědi jedné z maminek šla její dcera ven s kamarádkou a o chvíli později ji přepadla skupina mladistvých Romů. „Nejdříve na ni partička cikánů pokřikovala, že na ně blbě čumí, tak řekla, že jde domů, a odcházela. Pak do ní kopli a strhli ji za vlasy na zem a vláčeli ji po zemi,“ přiblížila situaci matka napadené dvanáctileté dívky a pokračovala: „Hrozně brečela a od té doby nebyla sama venku, ani by nikam takhle sama nešla.“Vedle přepadení a napadení dětí se mladistvý gang nebojí ani krádeží. Dle dostupných informací přepadla mladou slečnu čtrnáctiletá dívka. „Když ji okradená požádala, aby jí telefon vrátila, začala jí vyhrožovat a s telefonem v hodnotě 1500 korun odešla,“ uvedl mluvčí mostecké policie Daniel Vítek.


Je evidentní, že to nejsou ojedinělé případy. Na Facebooku se množí stížnosti rodičů, jejichž děti již byly takové situaci vystaveny: „Také mi cikánka předevčírem napadla holku, u 505..., a telefon ukradli před třemi měsíci,“ uvedla na Facebooku Petra Uhlíková. „Tak mi právě cikáni přepadli syna, u 525, jemu se nic nestalo, naštěstí přišel jen o mobil, ale ven ho už nedostanu...,“ doplnila na Facebooku Barbora.

Situací se již zabývá mostecká policie.

Situací se již zabývá mostecká policie.


Celou situaci řeší mostecká policie, která zároveň potvrzuje množící se útoky na nezletilé: „Šestice podezřelých měla obstoupit nezletilého chlapce, prohledali ho a odcizili několik stokorun. O týden později čtyři tyto nezletilé děti přepadly další dívku, fyzicky ji napadly, povalily ji na zem a chtěly jí ukrást mobilní telefon, což se jim ale nepodařilo,“ uvedl mluvčí Daniel Vítek. Zástupce ředitele mostecké policie ještě dodal: „Vzhledem k tomu, že to byly dívky, tak nás překvapila brutalita toho útoku.“

Policie potvrdila, že se všemi nahlášenými útoky zabývá a v místech, kde k nim došlo, posílila hlídky.

Fotogalerie

Komentáře