Modrá velryba je zpět? Mladík z Texasu vysílal svou smrt online na Facebooku

  •   18:26
  • diskuse

Mladík se zabil kvůli hře Modrá velryba. | foto: Koláž Expresu

Dlouho se o šílenosti z Ruska nemluvilo, teď ale je na světě další oběť! Údajně kvůli sebevražedné hře Modrá velryba, o jejíž pravosti se stále vedou spory, si na život sáhl patnáctiletý chlapec Isaiah Gonzales z Texasu. Svou smrt vysílal online na Facebooku!

Před pár měsíci byste těžko hledali větší a hlavně nebezpečnější fenomén, než je Modrá velryba. Tato hra původem z Ruska je takzvaná interaktivní „zábava“, která má nutit mladé teenagery k sebevraždě a dodnes není jasné, zda se jedná o mýtus nebo je hrozba reálná.Chvíli se zdálo, že šílenství okolo nebezpečné hry končí, teď se ale objevil nový případ mladíka, který se rozhodl ukončit svůj krátký život údajně právě kvůli Modré velrybě.

Doma ve svém pokoji spáchal sebevraždu patnáctiletý Isaiah Gonzales z Texasu, jeho bezvládné tělo našel jeho otec.

Bizarní na celé věci je navíc i to, že zděšený muž při pohledu na mobilní telefon syna pochopil, že mladík vysílal svou smrt online na Facebooku. Napsal o tom web Torontosun.

Mladík se zabil kvůli hře Modrá velryba.

Mladík se zabil kvůli hře Modrá velryba.

Truchlící pozůstalí jsou si jisti, že za smrtí mladého školáka je bizarní hra Modrá velryba. Jisté podezření měl otec zesnulého mladíka už před sebevraždou, několikrát se svým synem o nebezpečné zábavě mluvil. Chlapec prý ale otci tvrdil, že o Modré velrybě slyšel, ale nikdy by ji nehrál.


„Chci, aby rodiče prošli telefony svých dětí a podívali se na jejich účty na sociálních sítích. Pokud již hrají, mohou tak zabránit nejhoršímu,“ varoval ostatní rodiče otec.

Tak tenhle mladík (Filip Budeikin) má být autorem podivné zábavy, o níž se stále vedou spory.

Tak tenhle mladík (Filip Budeikin) má být autorem podivné zábavy, o níž se stále vedou spory.

Nebezpečná hra Modrá velryba, za kterou má stát ruský mladík Filip Budeikin, rozděluje širokou veřejnost. Někteří zpochybňuji její existenci, jiní ji zase vidí jako velkou hrozbu současného světa. To, že bizarní fenomén doopravdy dorazil i do České republiky, potvrdila už i tuzemská policie.

Fotogalerie

Komentáře