Rodina pohřbila Růženku (+15), která zahynula pod koly vlaku v Mlékojedech

Držely se u toho za ruce. | foto: facebook

Tragédie, ke které došlo minulý víkend v Mlékojedech na Mělnicku, stále doznívá. V sobotu dopoledne se rodina a přátelé rozloučili s Růženkou C. (+15), která společně s kamarádkou zahynula za dosud nevyjasněných okolností pod koly vlaku.

Poslední rozloučení s mladičkou dívkou, která zahynula v obci Mlékojedy, proběhlo v Lobkovicích u Neratovic, kam dorazily dvě desítky zarmoucených příbuzných a také čtyři kamarádi děvčat. Ve smuteční síni stála bílá rakev, která byla doslova zasypána květinami.O dojemný hudební doprovod se postarala píseň zesnulé Věry Špinarové Jednoho dne se vrátíš, duet Petra Hapky a Lucie Bílé Dívám se, dívám a také písně od kapel The Pretenders, Chinaski a Holki.

Během obřadu nikdo neskrýval svůj zármutek, který ještě rozjitřil drásající proslov smutečního řečníka. „Je duben, měsíc jara, doba nového života v přírodě. Žijeme v čase, kdy půda, stromy a rostliny se probouzejí ze zimního spánku, aby rozkvetly příslibem nového života a do této jarní nálady zasáhne nečekaně zpráva o tragickém neštěstí. Člověk dovede vzdorovat bouřím, být připraven na nejtěžší rány života, ale přesto je bezradný, když takovéto neštěstí předejde určenou míru života naši milované dcerušky, sestřičky, sestřenice, vnučky, neteřinky, Růženky Cibulkové,“ znělo smuteční síní.

„Je těžké pochopit, těžko se smířit a přeci je to to jediné, co vám zůstává k utišení toho druhého – jenom slova, která však nemohou dát život zpět. Snad čas, který tuto ránu zasadil, sám také tuto bolest utiší. Nechť se vám Růženka vrací ve vzpomínkách a nezapomeňme, že kdo v srdcích žije, nikdy neodchází,“ snažil se snad řečník rodině a přátelům dodat naději. Jeho slova však zněla možná až příliš krutě vzhledem k okolnostem celé tragédie.

Policie se případem stále intenzivně zabývá a tak snad dokáže časem poskytnout pozůstalým alespoň malou útěchu v podobě vysvětlení, proč ke smutné události došlo.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:39 13. srpna 2017. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  10
 • Super
  9
 • Cože
  9
 • Haha
  5
 • Sladký
  5
 • Trapas
  4


Komentáře