Bude Kalousek bez práce? Uživí se jako spisovatel, vydal totiž prazvláštní knihu!

Ač si to nechce připustit, Miroslav Kalousek přivedl kdysi nejsilnější pravicovou stranu TOP 09 na samou hranici volitelnosti. Nejlepší by pro něj bylo uznat chybu a vyklidit pozice. Pro Topku je to možná jediná šance. | foto: iDNES.cz

Zatímco červnový průzkum agentury SANEP ukázal velmi neblahé vyhlídky pro TOP 09, která se s 4,2 % voličské podpory do Poslanecké sněmovny dostane jen těžko, její předseda má plán B. Stane se spisovatelem, lépe řečeno, už jím je. Dokazuje to jeho nová kniha s názvem Naši pastýři.

Někdejší lidovec Miroslav Kalousek na svůj vztah k Bohu nezapomněl. A také nezapomněl na to, že jako matador české politické scény může jít velmi brzy do politického důchodu. Pokud se vyplní víceméně se opakující hororové scénáře různých předvolebních průzkumů, bude si muset od října hledat nové zaměstnání.A protože má bývalý ministr financí za ušima, pomýšlí na zadní vrátka. Může se stát, že se v budoucnosti mládež na školách nebude učit o nepříliš populárním, leč v zahraničí oceňovaném ministrovi, ale jako o nevšedním literátovi. Sepsal totiž dílo obsahující seznam kněží různých národností perzekvovaných nacistickým a komunistickým režimem, a to jak vězněných, tak i zavražděných.

Je zvláštní, že tato neobvyklá kniha, kterou si Kalousek vydává vlastním nákladem, vychází před volbami, které pro něho mohou dopadnout všelijak. Součástí díla je i rozsáhlá příloha Donalda F. Crosbyho nazvaná „Kaplani na válečném poli”. Ta pojednává o osudech amerických armádních duchovních. Velmi neotřelé téma připomíná životy hrdinů, kteří svým příkladem a činy zachraňovali životy bližních.

Takové silné příběhy jistě neimponují jen Miroslavu Kalouskovi a tento originální počin je v jeho podání velmi překvapivý. Že by opravdu pomýšlel na život bez místa na politické scéně? Každopádně po dlouhé době od nás předseda TOP 09 dostává zamyšlený, leč palec nahoru.

Fotogalerie

Komentáře