Michal Jančařík: K mapě s počasím se už nevrátím! Ochrnutý moderátor dostal jinou nabídku

Michal Jančařík se podle všeho vrátí na televizní obrazovky už na podzim. | foto: Expres

Nejznámější moderátor počasí, který loni podstoupil náročnou transplantaci ledvin, po níž ochrnul, potvrdil, že se vrátí na televizní obrazovky. Dobrá zpráva je, že se tak stane už na podzim. Špatná, že nejspíš nenastoupí do počasí. Michal Jančařík kolem nové pozice na Nově mlží.

O návratu Michala Jančaříka (42) jakožto moderátora na televizní obrazovky se dlouho hovořilo, nástup však zůstával vzhledem k jeho nejistému zdravotnímu stavu otevřený. Sympatický moderátor sice už několik měsíců aktivně rehabilituje, na vlastní nohy se však ještě několik měsíců jistojistě nepostaví.Přesto mu jeho domovská televize umožnila návrat do práce.

„Nova se na mě nevykašlala a neotočila se ke mně v těžkém životním momentu zády. Právě naopak. Podporuje mě celou dobu, co se s tím zdravím potácím na šikmé ploše, čehož si hrozně vážím,“ svěřil se Jančařík.

Ten na komerční televizi působil celých 17 let. Skončit ho donutily až zdravotní problémy. Loni na podzim musel podstoupit náročnou operaci, během níž mu transplantovali ledvinu. Několik dní poté se jeho stav zkomplikoval. Došlo k poškození míchy a Jančařík ochrnul na dolní končetiny.

Jančařík se bez vozíku neobejde.

Jančařík se bez vozíku neobejde.

Od té doby rehabilituje, jedná se však o běh na dlouhou trať. Přesto se chce vrátit na obrazovky, nikoliv ovšem jako moderátor počasí. Má k tomu praktické důvody.

„Člověk si to, když je zdráv, ani neuvědomí, ale v tom počasí se hodně pohybujeme. Zleva doprava pořád dokola, je tam několik kroků nástup, pak musí člověk ukazovat a sahat na tu grafiku, je třeba to dělat hodně přesně a z toho vozíku by to bylo komplikované,“ uvedl pro Český rozhlas Plzeň Jančařík.

Ten ovšem zároveň tvrdí, že mu to v práci nezabrání.

Manželka Diana je Michalovi oporou.

Manželka Diana je Michalovi oporou.

„Jsem docela rád, že se posuneme někam dál a vymyslíme alternativu. Ještě ani sám nevím, co to přesně bude, ale od podzimu bych se měl na obrazovce zase objevit a těším se na to moc.“

Michal má momentálně, co se rehabilitace týká, volnější režim a od září začne cvičit zase naplno. Neztrácí naději, že bude opět chodit.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:36 14. prosince 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  346
 • Trapas
  40
 • Sladký
  39
 • Tvl
  39
 • Cože
  32
 • Haha
  29


Komentáře