Proč si Michal David říká Michal David? Zpěvák vysvětluje svoji inspiraci

Michal David se jmenuje podle postavy z bible. | foto: Profimedia.cz

Mnohé české celebrity se rozhodly skrýt svou identitu pod uměleckým jménem. Typickým příkladem je toho hitmaker Michal David. Co přesně jeho pseudonym znamená a jak vznikl? Víme to!

Ještě v 80. letech se Michal David věnoval hudbě pod svým rodným jménem. Pod jménem Vladimír Štancl. Jako pianista se připojil k hudební skupině Kroky, kde doprovázel zpěvačku Janu Kratochvílovou.Později, když zaznamenal úspěchhy v zahraničí, přestalo mu být jeho jméno pohodlné.

„Vladimír Štancl bylo těžko vyslovitelné a nebylo to zapamatovatelné. Hlavně v zahraničí to bylo nepříjemné, lidé to všelijak komolili. Proto jsem se nechal na matrice přejmenovat a od té doby jsem Michal David,“ uvedl pro slovenský web Topky.sk zpěvák.

Stejně odůvodnil změnu jména před rokem i Ondřej Brzobohatý, který se vzdal příjmení svého otce ve prospěch zahraničních fanoušků a přejmenoval se na Gregora. Na rozdíl od Davida se však v jeho případě velkolepé dobytí zahraničního scény nekoná.

A proč právě Michal David?

Podle čeho zvolil Michal David svůj pseudonym?

Podle čeho zvolil Michal David svůj pseudonym?

„Pro Michala jsem se rozhodl proto, že mám sestru Michaelu, a David, neboť David a Goliáš. Ano, já jsem totiž ten menší. Moje rodina, tedy máma, sestra a tak dále, mě oslovuje Vláďo, ale pro rodinu manželky už jsem Michal. Je to sice rozdílné, ale nevadí mi to, jsem zvyklý na obě jména,“ uzavírá zpěvák.

Fotogalerie

Komentáře