Utajená láska Meryl Streep: Poprvé promluvila o svých Madisonských mostech

Meryl Streep poprvé promluvila o smrti své osudové lásky Johna Cazala. Vstal na okamžik z mrtvých. | foto: Koláž expres/profimedia/Scopefeatures.com

Veleúspěšná oscarová diva Meryl Streep poprvé promluvila! V nové biografické publikaci od Michaela Schulmana skoro po 40 letech otevřela bolavou ránu a rozhodla se svěřit veřejnosti s okolnostmi smrti své osudové lásky Johna Cazale. Její tvář byla to poslední, co John spatřil.

Legendární hollywoodská herečka Meryl Streep (66) je jednou z nejsledovanějších žen světa, a přesto dosud zůstávaly určité kapitoly jejího života obestřeny tajemstvím. Etapy, o kterých se nemluvilo. Teď však přišel zlom.Meryl promluvila o své první velké a dle jejích slov také osudové lásce, kterou však ukončila dramatická smrt.

Tehdy ještě mladá nezkušená Meryl, stojící na samém počátku své hvězdné kariéry, se s Johnem Cazalem seznámila v roce 1976. Jí bylo pouhých 27 let, jemu o 14 více a v hereckém světě už byl známá firma. Zahrál si například v kultovním snímku Kmotr a Kmotr II.

S Meryl se potkali při účinkování v divadelní Inscenaci Něco za něco v newyorském Central parku.

John Cazale v legendárním snímku Kmotr.

John Cazale v legendárním snímku Kmotr.

„Nebyl jako nikdo, koho jsem před tím potkala. Byl tak lidský, tak soucitný,“ uvádí herečka.

Netrvalo dlouho a pár se společně sestěhoval do půdního bytu na Manhattanu. Jejich vztah byl bouřlivý, vzrušující, plný emocí, tvrdí svědectví. Dokonce společně začali natáčet válečné drama Lovec Jelenů. Pak však přišla rána osudu!

Sedmadvacetiletá Meryl Streep s Johnem Cazalem v době, kdy spolu chodili.

Sedmadvacetiletá Meryl Streep s Johnem Cazalem v době, kdy spolu chodili.

V květnu 1977 se Cazalovi objevily první zdravotní potíže, a tak okamžitě vyhledal lékaře. Po sérii vyšetření se však dozvěděl zdrcující zprávu. Diagnóza zněla jasně: Konečné stadium rakoviny plic.

Když nešťastnou informaci Meryl sdělil, oba prý zmlkli. Ale jen na okamžitk. Herečka nehodlala dár průchod zoufalství nebo smutku a už vůbec se nehodlala vzdát. Řekla: „Tak kam půjdeme na večeři?“

Meryl nikdy nemluvila o tom, jak moc zle se jeho onemocnění projevovalo, médiím pouze sdělila: „To, co říkám, je, že udělám pro tohoto muže všechno!“ Svědectví však hovoří o tom, jak John plival krev na chodníku.

Streep dokázala poprvé po letech promluvit o smrti Johna Cazala.

Streep dokázala poprvé po letech promluvit o smrti Johna Cazala.

Náklady na léčbu stoupaly. Streep proto neochotně vzala roli v devíti hodinové tv sérii o holocaustu. Ta se však natáčela v Rakousku a Cazale byl příliš slabý na to, aby za Meryl cestoval. „Myslela jsem, že se z toho zblázním. Já natáčela v Rakousku a ve Spojených státech mi umíral přítel. Zoufale jsem chtěla být s ním.“

Poté, co se na podzim vrátila zpět do Států, všeho nechala a zasvětila svůj život chvílím stráveným právě s Johnem. Chodila s ním na veškerá vyšetření a radioterapie, pečovala o něj doma a hlídala ho na každém kroku. V březnu 1978 byl ve vážném stavu převezen do nemocnice.

„Nemohla jsem jen stát opodál se složenýma rukama. Musela jsem alespoň předstírat, že mám dobrou náladu a snažit se ji přenést na něj, bylo to ale strašně jak fyzicky, tak psychicky vyčerpávající,“ svěřila se Meryl se svými tehdejšími pocity.

John Cazale (vpravo) v legendárním snímku Kmotr.

John Cazale (vpravo) v legendárním snímku Kmotr.

12. dubna došlo k nevyhnutelnému. John v přítomnosti své milované a ošetřujícího lékaře zemřel.

„Je pryč,“ sdělil soucitně doktor Meryl. Ta však i přese všechno, co se poslední měsíce odehrálo, nebyla připravená tuto zprávu přijmout. Zoufale mu bušila do hrudi, plakala a vzlykala, až se najednou stalo něco neskutečného.

John Cazale z ničeho nic otevřel oči a řekl slabě: „To je v pořádku Meryl. Vše je v pořádku.“ A život v jeho očích vyhasl definitivně.

„Starala se o něj, jako by na světě nebyl nikdo jiný,“ pronesl Johnův blízký přítel Al Pacino.Nikdy ho nezradila a vždy mu dávala naději.“

Pouhých 6 měsíců nato si Meryl vzala svého současného manžela a otce jejích 4 dětí Dona Gummera

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:43 23. srpna 2016. Anketa je uzavřena.

 • Sladký
  19
 • Super
  10
 • Trapas
  8
 • Tvl
  8
 • Haha
  7
 • Cože
  6


Komentáře