Marián Labuda si před smrtí naplánoval pohřeb: Věděl, co přijde?

Herec Marián Labuda (73) zemřel 5. ledna náhle před svým domem, na smrt byl ale dlouho připraven. Před devíti lety sepsal testament, do kterého uvedl, jak by si představoval svůj pohřeb.

Herec Marián Labuda v pátek zkolaboval před svým domem a ani přes včasný zásah lékařů nepřežil. Blízcí i veřejnost jsou tedy stále v šoku z tak náhlého odchodu milované osoby. Umělec byl však na nejhorší připraven. Již před devíti lety sepsal závěť, v níž kromě rozdělení majetku stojí, jak by si představoval svůj pohřeb. A překvapivě nezapomněl na Čechy!

„Mně se vždy líbila čeština, a proto jsem si dal i do závěti, že bych chtěl, možná tím Slováky překvapím, proslov v češtině. Je to hned první bod v mé závěti, aby ke mně promlouvali tímto jazykem. Takové rozloučení v češtině,“ uvedl v roce 2009 ještě v show Jana Krause Uvolněte se, prosím, kde také nezapomněl zmínit, že je mu Česko velmi blízké.

Labuda se svými vazbami k Česku nikdy netajil. Jako herec byl zde navíc více doceněný než u sousedů a zahrál si v těch nejznámějších trhácích. Jeho nejvýraznější postavou je nepochybně řidič náklaďáku Pávek ze snímku Vesničko má středisková. Právě kvůli této roli se musel naučit česky.

Labuda zemřel 5. ledna ve věku 73 let. 

Fotogalerie

Komentáře

Expres.cz