Vrah Sculley je volný, Zaorálek zuřil jak čert: Za vše mohou Briti, rozhodují laici!

Lubomír Zaorálek chce spravedlnost! | foto: Koláž Expresu

Vrah ubitého Čecha si nadále užívá svobody, ministr zahraničí ale srdnatě bojuje dál! Lubomír Zaorálek se s rozhodnutím poroty smířit nehodlá a pro Sculleyho žádá trest! Co doporučil sestře ubitého Zdeňka Makara?

Zdeněk Makar byl občan ČR žijící v Londýně. Minulý rok ho řetězem ubil místní sígr Raymond Sculley, kterého při činu dokonce zachytily bezpečnostní kamery. Muž zemřel na silné krvácení a jeho vrah byl nejprve obviněn z vraždy, ale poté byl britským soudem z dosud neobjasněných příčin osvobozen.Rozhodnutí poroty se nelíbí snad všem, za práva ubitého Čecha se mocně pere jak jeho sestra, tak i ministr zahraničí Lubomír Zaorálek, který Aleně doporučil, aby se obrátila na Evropský soud pro lidská práva.

„Sešel jsem se s ní a oba jsme přesvědčeni, že jediná možnost obrátit se na Evropský soud pro lidská práva. Ten může rozhodnout a přezkoumat zastaralý britský systém,“ řekl na tiskové konferenci viditelně rozčílený Zaorálek, který neskrýval své pocity.

„Jsme rozhořčeni, náš elementární smysl pro spravedlnost to nebere. Nejsem právník a ani soudce, ale jestliže někdo někoho ubije řetězem a je nevinný, tak se bouřím!“

Podle ministra zahraničí je bojovat s nepochopitelným rozhodnutí poroty nutnost. „Stalo se něco, co musí být potrestáno a mou povinností je udělat vše, co je v mých silách.“

Britský systém je starý, tvrdí Zaorálek

S velkými slovy Lubomíra Zaorálka souhlasil také jeho náměstek Martin Smolek, který jednal v Londýně o případu se zástupci britské prokuratury. Dozvěděl se ovšem, že britský soudní systém neumožňuje obnovení procesu.

Právě systém britského soudu ministra zahraničí pořádně rozhněval. „V Anglii rozhoduje porota sestavená z laiků za počítačem. Tento systém má vadu, je staletí starý, ale nemůžeme ho respektovat.“

Případ ubitého Čecha v Londýně hýbe celou Českou republikou. Zdeněk Makar zemřel po nepochopitelném a brutálním útoku Raymonda Sculleyho, který byl pod vlivem drog. Porota ovšem vraha zprostila viny a pobouřila svým rozhodnutím tak celé Česko!

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:19 19. srpna 2017. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  12
 • Super
  8
 • Trapas
  6
 • Sladký
  5
 • Cože
  4
 • Haha
  3


Komentáře