Zaorálka znám dlouho! Nevěřím mu! Ringo Čech hodnotí socanskou trojhlavou saň

František Ringo Čech vybírá menší zlo. | foto: Koláž Expresu

František Ringo Čech, umělec všeho druhu a člen sociální demokracie, přirovnává „novou éru“ ČSSD ke krizi ve fotbalovém svazu. Odchod Bohuslava Sobotky vítá, ale z jeho dvou nástupců nemá příliš dobrý pocit. Je podle něj lepším lídrem Zaorálek, či Chovanec?

Lubomíra Zaorálka, nového volebního lídra ČSSD, zná František Ringo Čech už velmi dlouhou dobu. A i přestože je sociální demokrat rád za konec Bohuslava Sobotky, tak z ministra zahraničí nemá příliš dobrý pocit.„Já Zaorálka znám dlouho, ještě z doby, kdy jsem se stal zavrženým synem ČSSD. Už v té době jsem o něm nikdy nevěděl, co si myslí, a nevím to o něm ani teď,“ řekl pro server Parlamentnilisty.cz František Ringo Čech.

Kdyby měl třiasedmdesátiletý umělec porovnat dvě nové hlavy ČSSD Lubomíra Zaorálka s Milanem Chovancem, tak mu lépe vychází ministr vnitra.

„Z onoho triumvirátu je mi nejsympatičtější Milan Chovanec, protože jeho rázná, trochu ukvapená povaha mi vyhovuje. Lubomír Zaorálek se veze na vlně průměru.“

Lubomír Zaorálek není oblíbencem Františka Ringo Čecha.

Lubomír Zaorálek není oblíbencem Františka Ringo Čecha.

I přes sympatie, které k Chovancovi Ringo Čech chová, na novém předsedovi ČSSD vidí tento celoživotní fanoušek fotbalové Slavie i jisté minusy.

„Podle mne neměl tak okatě prezentovat, že nechceme uprchlíky. Měl zvolit českou střední cestu, jíž se řídí Maďaři a Slováci, tedy říci, že uprchlíky vítáme, že je přijmeme, ale pak nepřijmout vůbec nikoho.“

Milan Chovanec je podle Ringo Čecha lepší volbou než Sobotka se Zaorálkem.

Milan Chovanec je podle Ringo Čecha lepší volbou než Sobotka se Zaorálkem.

František Ringo Čech se proslavil jako hudebník, malíř, herec či komik. Několik let ale také strávil v politice, kde hájil barvy ČSSD. V letech 1996–1998 zasedal dokonce v Poslanecké sněmovně.

I přestože už v politice nějakou dobu nepůsobí, tak současné dění František Ringo Čech velice rád komentuje. Dlouhodobě podporuje například protievropskou a protiimigrační politiku a je velkým příznivcem prezidenta Miloše Zemana, který mu v roce 2015 udělil medaili za zásluhy.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:00 15. října 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  48
 • Haha
  17
 • Trapas
  16
 • Sladký
  15
 • Cože
  14
 • Tvl
  10


Komentáře