Rus si zapálil na svém balkoně. Dostal pokutu za to, že tím obtěžoval souseda

Hodně nevšední situace se odehrála v ruském Novosibirsku. Místní chlapík si zapálil cigaretu na svém balkoně. Pokouřeníčko ho ale vyšlo pořádně draho!

I přestože kouřil na svém balkoně, tak dostal pořádný flastr. Podle ruské BBC to bylo za to, že dýmem z cigarety obtěžoval svého souseda.Původně měl Rus dostat pokutu čtvrt milionů rublů (cca 92 tisíc korun). Tuto částku požadoval stěžující si soused. Nejvyšší ruský soud nakonec rozhodl o tom, že vášnivý kuřák za to, že si zapálil na svém vlastním balkoně, zaplatí pět tisíc rublů (necelé dva tisíce korun).

Vytočený soused se snažil získat odškodnění už dva roky. V minulosti neuspěl, tak se obrátil k Nejvyššímu soudu. Mezitím se ale už stačil přestěhovat.

Argumenty žalobce byly jednoznačné. Cigaretový dým od souseda prý pronikal do vedlejšího bytu. A to i přestože byla zavřená okna. A tak u něj prý vznikla závislost na nikotinu.

Soud svůj pro někoho jistě překvapivý verdikt vysvětlil tak, že svobodně užívat vlastní byt se má tak, aby se následky (v tomto případě kouř) nešířily z kuřákova obydlí a nezpůsobovaly nepříjemnosti sousedům.

Fotogalerie

Komentáře