Pes chytil stopu a policisté pak sebevrahovi jeho úmysl rozmluvili

  •   5:00
  • diskuse

Policejní pes War | foto: Policie ČR

Život mladého muže zachránil policejní pes War. Našel ho ještě před tím, než se rozhodl skoncovat se životem.

O jeho úmyslech se policisté dozvěděli od jeho bývalé přítelkyně, té sedmatřicetiletý muž poslal zprávu mobilem a pak přístroj vypnul.Vzhledem k tomu, že o sebevraždu se už jednou pokusil, policisté rozjeli velkou pátrací akci. Věděli jen, že se má nacházet nedaleko od nějaké vyhlídky.

Policejní hlídky pátraly na turistických cestách, u vyhlídek, prošly lesní cesty, restaurace, bary, herny, park u nemocnice, Antoníčkův pramen, Luna park, bývalý pension Nimrod, okolí Farské kyselky, pátraly i v obci Prameny. Policisté prohledali okolí vyhlídky U Ticha, rozhledny Hamelika, hotelu Krakonoš, muž ale nebyl nikde k nalezení.

Situaci zachránil služební pes War se svým psovodem. Nakonec chytil stopu a muže našel na stromě ve výšce asi pět metrů nedaleko od rozhledny Hamelika.

„Psovod navázal s mužem kontakt a začal se s ním bavit. Muž se rozpovídal o svých problémech, postupně se pak bavil i s dalšími policisty, kteří na místo dojeli. Policisté muže přemlouvali a snažili se, aby muž od sebevraždy upustil. Po nějaké době své rozhodnutí skončit se životem přehodnotil, schoval lano do batohu a ze stromu na zem slezl dobrovolně,“ popsala šťastný závěr pátrací akce policejní mluvčí Zdeňka Papežová.

Komentáře