Detaily z rekonstrukce vily Karla Gotta: Víme, co vše se mění!

  •   16:27
  • diskuse

Gott zpátky na Bertramce, kde prožil velkou část života. | foto: Ladislav Křivan, Tilen Vajt, Jiří Pitrof

Karel Gott s rodinou byli nuceni před několika dny opustit svou vilu na pražské Bertramce a přestěhovat se do pronajatého bytu. Přestože první informace hovořily pouze o rekonstrukce střechy, nakonec je jasné, že Gottovi si přidělávají další obytné prostory!

Ačkoliv dům Karla Gotta působí zvenčí velkým dojmem, ve skutečnosti uvnitř není tolik obytného prostoru, jak by se na první pohled mohlo u Bertramky zdát.Dokud tedy Gottovy dcerky Charlotte a Nella rostou a s dospíváním mají také své potřeby soukromí, Mistr se rozhodl problém s prostorem vyřešit. Pod střechou, kterou nechává nyní vyměnit, postaví podkrovní pokoje.

Naše informace nám exkluzivně potvrdila mluvčí Karla Gotta Aneta Stolzová. „Jak jsem již uvedla, stále platí, že se pan Gott rozhodl, že je po letech nutná nová střecha,“ sdělila nám znovu Stolzová s tím, že stavební úpravy obsahují mimo jiné další změny.

Jde o nové zastřešení objektu, realizace pultových vikýřů a nových střešních oken, realizace obytného podkroví. Dále bude například provedena demontáž valbového krovu a odstraněna římsa včetně obvodového zdiva nad úroveň podlahy a bude realizován nový dřevěný krov s nadkrokevní tepelnou izolací,“ dále uvádí Mistrova mluvčí, z jejíž slov je zřejmé, že se Gottovi do své vily jen tak nevrátí.

Taková rekonstrukce je totiž velmi náročná a s největší pravděpodobnosti bude Mistrova rodina v podnájmu do konce letních prázdnin. Jelikož ale jde o Gotta, je dost pravděpodobné, že si dělníci pospíší, aby se mohl mnohonásobný Slavík brzy vrátit domů.

Fotogalerie

Komentáře