Kauza Gottovy milenky ničí kromě Ivany i pověst gentlemana Havelky

Ondřej Havelka kvůli Kovácsové opustil svou první ženu a syna. | foto: koláž Expres.cz

Partnerka Ondřeje Havelky Alice Kovácsová byla desítky let blízkou důvěrnicí Karla Gotta. Přítrž jejich vztahu měla údajně před nějakou dobou udělat Gottova manželka Ivanka. V tu chvíli začala řízená hysterie, která nemá v českém showbyznysu obdoby. Na světlo se pomalu derou snímky a videa získaná ze soukromé sbírky Alice Kovácsové, které mohou mít jediný cíl, a to ublížit Gottově rodině. V ústraní ale zůstává Ondřej Havelka, partner Kovácsové, který se vedle Ivany stavá další obětí celé aféry.

To, že byli Karel Gott a Alice Kovácsová milenci, již není žádným tajemstvím. Gott se o jejich vztahu poprvé rozpovídal v knížce Když milenky pláčou, která vyšla na konci devadesátých let. Tehdy ho teprve sedmnáctiletá Alice měla svést jedním telefonátem, během něhož ho pozvala k sobě domů.

Rodiče prý odjeli z domu pryč, anebo je pryč poslala, to dodnes nevím. Přiznávám se, že mě svou bláznivou žádostí šokovala a vzbudila moji zvědavost. A tak jsem se sebral a jel do pražské Libně, kde bydlela. Bylo z toho deset let vztahu,“ zavzpomínal v knížce Gott s tím, že se ho Alice nikdy neptala, kde a s kým byl. Jejich vztah skončil prý ve chvíli, kdy Kovácsová měla pochopit, že to Karel Gott myslí vážně s jinou ženou, a to Martinou Formanovou.

Z celého příběhu by snad mohlo vyplývat, že když to Alici nevyšlo s Karlem Gottem, skončila v náruči swingového elegána Ondřeje Havelky. Ten sám není - co se týče vztahů - úplně bez viny. Herec a hudebník, jemuž se dlouhé roky dařilo svou rodinu ochránit před skandály, byl tehdy ženatý s dcerou Jiřího Líra Kateřinou, se kterou měl syna Vojtěcha. Tomu bylo tehdy deset let. A právě kvůli vzplanutí k Kovácsové zahodil své první manželství.

Jaká je ale nyní úloha Ondřeje Havelky ve vztahu Karla Gotta a matky jeho dcery Rozálie a syna Attily? Ačkoliv i on se měl podle dostupných informací s Gottem spřátelit, nutno říct, že na dosud zveřejněných snímcích se zatím ani jednou neobjevil.

Zatím to tak vypadá, že Karel Gott a jeho partnerka se scházeli za jeho tichého souhlasu, a pokud by Ivana před časem nezasáhla, scházeli by se i nadále. Zajímavá je i reakce Alice Kovácsové, která celé roky mlčela a najednou se rojí informace, jež mohla vědět snad jenom ona s Karlem Gottem.

Ačkoliv se kauza zatím dotýká jenom manželky Karla Gotta Ivany, která je tímto postavena do role ženy, jenž nechce dovolit otci svých dcer se stýkat s exmilenkou, zapomíná se právě na Havelku, který se kvůli propíranému vztahu své partnerky stává další obětí celé aféry. A pokud brzy nepromluví a neuvede věci na pravou míru, tento cejch mu nejspíš zůstane.

Protože i kdyby Ivana Gottová opravdu svému muži zakázala styk s Alicí Kovácsovou, která žena na jejím místě by jednala jinak?

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 17:09 5. dubna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  41
 • Haha
  26
 • Tvl
  16
 • Sladký
  12
 • Cože
  11
 • Super
  7
Komentáře