Co dostalo Jiřího Pomejeho do nemocnice? Výlety s manželkou!

Herec s charismatickým chraplákem Jiří Pomeje (53), který se pokoušel porazit rakovinu alternativní léčbou, zákeřnou nemoc nezastavil. Naopak skončil v nemocnici se zápalem plic, když jeho hrtan napadl bakteriální zánět. Na jeho kritickém stavu se podepsalo kromě experimentu s hladovkou také vysoké pracovní tempo. Pravidelně totiž doprovázel svou milovanou ženu po klubech, ve kterých vystupuje jako dýdžejka.

Na Štědrý večer sice Jiří Pomeje oznámil svým fanouškům, že se nádor v jeho hrtanu přestal rozšiřovat, a dokonce se zmenšil, několik dní na to ale přišla rána jako z čistého nebe. Jeho žena Andrea totiž 29. prosince oznámila, že Jirka je již tři dny hospitalizovaný v nemocnici se zápalem plic.Zápal plic vznikl bakteriálním zánětem kvůli dlouhodobé dysfunkci hrtanu od ozařování a následkem nemoci! To bylo to jeho neustálé kašlání, co se léčilo přes 3 měsíce antibiotiky,“ sdělila nám Andrea.

Nutno ale říct, že Pomeje nebyl rozhodně nejvzornějším pacientem. Po celou dobu léčby totiž svou ženu po nocích doprovázel po klubech, ve kterých vystupovala jako dýdžejka. „Nemohl bych být doma a litovat se. Utápěl bych se v depresích. Tohle mě přivede vždycky na jiné myšlenky,“ svěřil se nám Pomeje v polovině května. A to byl ještě plný sil.

Svou milovanou manželku Pomeje ale nepřestal doprovázet ani po 9. listopadu, kdy začal držet hladovku. „To, čím si procházím, není p*del. Nesmíme se nikdy vzdávat, i když je to těžké,“ říká Pomeje v jednom z videí, které natočil během hladovění.

A rozhodně se nevzdával. Ačkoliv byl vyčerpaný a hladový, stále byl své ženě k dispozici a doprovázel ji na všech akcích. I přestože ho Andrea přemlouvala, aby zůstal doma, kde by mu bylo lépe.

Otázkou zůstává, zda by skončil v nemocnici se zápalem plic, kdyby pravidelně víkendy netrávil na cestách po celé České republice. Sice je hezké, že se přes tři měsíce léčil antibiotiky, mnohdy je mnohem účinnější pořádně se vyspat a několik dní nevylézt z postele.

Fotogalerie

Komentáře

Expres.cz