Zprávy z nemocnice: Menzel skončil na vozíčku a učí se znovu mluvit

Jiří Menzel dělá další pokroky. | foto: Profimedia.cz, Facebook

Režisér Jiří Menzel (80) byl před časem převezen z pražské kliniky na Malvazinkách do Berouna, kde se jeho stav začal lepšit. Nyní by měl být zase o krok blíže k lepším zítřkům. Podle dostupných informací se dokonce pohybuje na vozíčku.

Režisér Jiří Menzel se ještě nedávno sotva sám napil, natož aby se zvedl nebo postavil na nohy. Nyní se má podle informací serveru Blesk.cz pohybovat na vozíčku, a dokonce i sám jíst. 

„Pacienta neustále polohujeme a vysazujeme, aby se zabránilo dalším proleženinám a aby mělo jeho tělo alespoň nějaký pohyb,“ řekl Blesku zdroj z kliniky, kam ho převezla manželka Olga Menzelová. 

Ta za ním každý den dojíždí a zajišťuje mu ten nejlepší servis. A podle informací serveru Expres.cz se má dokonce s manželkou bavit v celých větách. „Ještě nedávno mu dělala problém komunikace, teď v ní ale dělá pokroky, a dokonce dává dohromady celé věty. Jen hůře udrží myšlenku,“ dozvěděli jsme se od zdroje s tím, že se často na něco ptá.

„On byl vždy zvědavý, jiný není ani teď,“ dodal náš informátor, podle něhož se stav režiséra sice zlepšuje, ale kvůli zesláblým končetinám je rehabilitace náročnější.

„Nemá sílu v nohách, takže je opravdu těžké předpovědět nějaké výrazné zlepšení v pohybu,“ uvedl dále velmi dobře informovaný zdroj.

Menzel je v péči lékařů již od listopadu, kdy zkolaboval po prodělaném meningokoku. Od té doby udělal řadu pokroků, kterými udělal radost nejenom rodině, ale i všem filmovým fanouškům.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:27 8. listopadu 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  12
 • Cože
  7
 • Trapas
  7
 • Tvl
  7
 • Haha
  6
 • Sladký
  5
Komentáře