Jak je na tom Menzel? Střídají se u něj s kapačkami a čekají!

O stavu Jiřího Menzela se téměř nic neví. Již šestnáctý den leží slavný režisér v Ústřední vojenské nemocnici v Praze, kam se dostal kvůli infekci mozkových plen. Jak to s ním vypadá a proč se o jeho zdraví nemluví?

Režisér Jiří Menzel je stále v umělém spánku. Před více než dvěma týdny ho jeho manželka Olga našla doma v bezvědomí kvůli mozkové infekci a od té doby se o jeho stavu téměř nic neví. Rodina i blízké okolí se prý snaží zachovat co největší klid a soukromí.Expres.cz se však podařilo zjistit, že stav, v němž Menzel je, je vzhledem k infekci běžný. Pacienti, kteří se léčí s mozkovou infekcí a jsou uvedeni do umělého spánku, v něm zůstávají, dokud se jejich stav rapidně nezlepší.

Lékaři se tedy u slavného režiséra podle našeho informátora střídají s kapačkami a čekají, kdy jeho tělo na léčbu zareaguje pozitivně.

„Teď je to vlastně ve fázi, kdy se čeká. Nejen na to, jak Jiří přijme medikamenty, ale také na to, až infekce ustoupí. Nějaké radikálnější kroky by pro něj byly nebezpečné,“ uvedl náš informátor, podle něhož Jiřího čeká ještě dlouhá cesta za uzdravením.

Úspěšnost léčby však není jistá. „Samozřejmě někdo se probere naprosto v pořádku, jiní mají následky. Vzhledem k věku Jiřího nelze odhadovat vůbec nic,“ dodal.

Změna jeho stavu tedy jen tak nenastane a záleží pouze na jeho imunitním systému a síle, jak se s infekcí vypořádá. My mu v jeho boji budeme nadále držet palce.

Fotogalerie

Komentáře