Mádl jel z Třískova pohřbu za Chadimovou: Řešili peníze z filmu, nebo šlo o útěchu?

Byl to právě Jiří Mádl, který byl s Janem Třískou před smrtí v úzkém kontaktu. Byl to Jiří Mádl, který vyrukoval po jeho pádu z Karlova mostu s tvrzením, že rozhodně nešlo o sebevraždu, a je to Jiří Mádl, který přijel ještě v pátek po smutečním rozloučení poskytnout Třískově rodině útěchu do domu bratra Karly Chadimové.

Jen dva dny poté, co se Jan Tříska zřítil z Karlova mostu do Vltavy, měl začít natáčet v režii Jiřího Mádla nový film s názvem Na střeše. Byl to tedy právě Jiří Mádl, který byl s Janem Třískou poslední týdny v úzkém kontaktu. Není proto divu, že se ještě po pátečním posledním rozloučení v Národním divadle vydal do domu bratra Karly Chadimové, kde navštívil pozůstalé. 

Možná řešili nějaké formality ohledně neuskutečněného natáčení, spíše však herec nabídl své rameno Karle Chadimové, pro kterou byl celý den velkou zátěží. 

Po velmi emotivním rozloučení v Národním divadle se totiž Třískova žena vydala s těmi nejbližšími do strašnického krematoria, kde nechala po soukromém obřadu ostatky svého manžela zpopelnit.

Za rodinou Jana Třísky přijel posléze i Jiří Mádl s doprovodem.

Za rodinou Jana Třísky přijel posléze i Jiří Mádl s doprovodem.

Jiří Mádl přinesl Janu Třískovi do Národního divadla modré tenisky. Vědom si jeho vášně pro běh, využil symboliku bot jako výraz pro pohodlnou cestu hercovým nadpozemským životem.

Vše, včetně rodinného pozvání, nasvědčuje tomu, že si Mádl s Třískou vybudoval velmi blízký vztah. Toho, že natáčení neproběhlo, bude mladý režisér litovat do konce života. 

FotogalerieOhodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:48 4. února 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  24
 • Super
  19
 • Haha
  14
 • Tvl
  14
 • Cože
  8
 • Sladký
  6


Komentáře