Herec Jakub Kohák okouzloval dámy básničkami

Báseň byla součástí sázky se zpěvákem a kytaristou Jiřím Harnachem a vyhrál za to pivo na rok zdarma.

Improvizační schopnosti herce a režiséra Jakuba Koháka jsou známé. Prokázal to při sázce, ke které ho vyzval Staropramen. Ten vyzývá známé osobnosti, aby prokázaly, že jsou stejně jako on „v nejlepší formě“. Jeho soupeřem byl umělec, který se improvizacemi proslavil – Jiří Harnach. Ten si také vedl výborně, jeho píseň na pět zadaných slov ale na Kohákovu vtipnou básničku nakonec u dámské poroty nestačila. Na Koháka tak čeká od Staropramenu roční zásoba piva. Hned po provedení si také vysloužil polibky přítomných dam.

Oba umělci dostali za úkol složit píseň (Jiří Harnach) a báseň (Jakub Kohák). K dispozici měli dvě zadaná slova (forma, lahev), další tři (láska, jaro, borec) jim vybraly slečny v centru Prahy, kde celá sázka probíhala.

Lásko, lásko, lásko...
Zřím-li zory Tvé nádherné...(to jsou oči), hned celý svět se se mnou točí...
A na duši lahev.
Tabasco.
Nezoufám však.
Forma mi stoupá, duří a nabíhá,
jak...jak středně nakynutá kobliha.
Neříkej mi, že je konec.
Zmoderuj mě jako Korec.
Vlasta.
Borec.
Miluj mě a basta!

To je ukázka z básně Intimita, kterou Jakub Kohák stvořil a okouzlil jí přítomnou dámskou porotu. Jakub okomentoval průběh klání s humorem jemu vlastním: „Souboj to byl tuhý, ale férový. Bylo to vyrovnané až do konce, za stavu 1:1 rozhodla nakonec třetí slečna, které se - jak později přiznala - líbila nejen moje báseň, ale především moje postava. Ale i to k boji patří - celkový dojem. Tímto chci poděkovat za šanci zúčastnit se tohoto klání a stát se šampionem“ Sličné dívky Jakubovi za odměnu neváhaly vlepit dvojitý polibek.

Improvizátor Jirka Harnach z určených slov složil píseň o Eskymačce. „Příběh z paluby ledoborce, na kterém toká stará Eskymačka, asi není nic atraktivního pro sličné dívky…“, dodal trochu posmutněle Jiří. My s ním však nemůžeme úplně souhlasit, slečnám se jeho písnička líbila velmi, což bylo patrné z jejich reakcí.

Předvádí mi ledoborec,
jaký je na boření ledu borec,
já mu sedím na přední palubě
a první známky jara fackují mě po hubě.
A je krásně, nádherně krásně
na jaře se zubí i bezzubé dásně,
vždyť je krásně.

Spolu s kytarovým doprovodem a pro něj typickým nasazením byl Jiří v této sázce favorit. I Jakub Kohák se už smiřoval s prohrou. Nakonec ale jeho osobitý humor zvítězil.

Video z průběhu sázky najdete na http://www.youtube.com/watch?v=HqZMWS9PSIE

Holkometr

Jak to vidí ostatní?
4348
947