Zajistěte si teplo domova díky plynovému kotli

Plynové topení přináší řadu výhod, ovšem objevit se mohou i nevýhody. Jak se tedy rozhodnout, zda je tento způsob vytápění pro vás ten pravý? Plynovým wawkám už odzvonilo, mnohem oblíbenější jsou plynové kotle nabízející spolehlivost a skvělý výkon.

Plynový kotel

Mezi oblíbené typy plynových kotlů patří ty nízkoteplotní a kondenzační kotle. Nabízí totiž vysokou účinnost, nespotřebují tedy tolik paliva. Zároveň je lze prakticky připojit k různým topným soustavám, přičemž je zvládnete snadno regulovat.

Hodí se tak pro klasické radiátory, ale i pro podlahové vytápění. Plyn nemusí být jediným způsobem vytápění, pokud máte rádi sálání tepla a praskání dřeva, můžete ke kotli bez problému připojit například krb, či moderní řešení v podobě solárních kolektorů. Díky plynovému kotli zvládnete také ohřívat vodu, nemusíte už tak nic řešit.

Externí obrázek

Výhody vytápění plynem

Vytápění plynem přináší hned několik výhod. Moderní plynové kotle mají skvělou účinnost, takže ušetříte peníze. Pořizovací náklady přitom také nejsou závratně vysoké. Provoz vychází levněji než elektřina, takže zvládnete ušetřit. Čekají na vás akce a slevy, díky kterým si za ušetřené peníze můžete něčím udělat radost. Plynové vytápění nabízí intuitivní ovládání, a hlavně je bezpečné. Provoz plynového kotle je tichý, nemusíte se tak bát, že by vás rušil.

Cena za provoz

Náklady za plynové vytápění se mohou různit. Provoz plynového kotle vás rozhodně vyjde levněji než provoz wawek. Odhad ceny za rok je poměrně složitý. Nezáleží totiž tolik na tom, kolik členů v domácnosti žije, jako spíše na energetické náročnosti domu. Tu si můžete spočítat, je však třeba k tomu znát několik důležitých parametrů.

Obecně však lze počítat s ročním výdajem zhruba 25 000 Kč. V pasivních domech se tato částka může snížit, a to až čtyřikrát. Provoz tak není příliš finančně náročný, můžete tak investovat do dalšího vybavení domácnosti.

Na co nezapomenout

Jestliže se rozhodnete pro plynové vytápění, vždy se obraťte na odborníky. Ti vám totiž se vším poradí a navrhnou projekt přesně vám na míru. Na vás je zvážit, od jakého výrobce kotel chcete pořídit, zda chcete i podlahové vytápění a podobně. Dle toho lze pak vytvořit kompletní projekt. Při výběru kotle myslete do budoucnosti – moderní modely nabízí úspornost a skvělé technologie, takže nabídnou skvělé vlastnosti i za několik let.

Plynové vytápění může být pro někoho skvělou cestou, jak se postarat o teplo. Nabízí totiž mnoho výhod, neznamená to však, že je vhodné pro každého. Neváhejte se obrátit na odborníky, kteří vám se vším poradí. Ať už, zda je tento typ vytápění vhodný pro váš dům, anebo když potřebujete pomoc s konkrétním projektem.

Zdroj obrázku: Alexander Raths / Shutterstock.com

Komentáře

Holkometr

Jak to vidí ostatní?
13945
2768