Vychází audiokniha Bílá Voda spisovatelky Kateřiny Tučkové

Bezmála deset let práce na novém románu se Kateřině Tučkové rozhodně vyplatilo – vydání její téměř sedmisetstránkové prózy Bílá Voda provázejí nadšené ohlasy čtenářů i slova uznání literárních kritiků. Audioverze díla označovaného za knihu roku či dokonce celé dekády si žádala obzvláštní péči, které se jí dostalo ve vydavatelství OneHotBook, kde vyšly i nahrávky předešlých autorčiných próz Vyhnání Gerty Schnirch a Žítkovské bohyně. Oceňovaná režisérka Jitka Škápíková totiž měla k ruce hned devítičlenný herecký ansámbl v čele s Vandou Hybnerovou…

Petr Fejk: Jak se dělá zoo

Jak se ze staré, šedivé zoo stane jedna z nejkrásnějších na světě?

OneHotBook

Petr Fejk strávil třináct let (1997–2009) ve funkci ředitele Zoo Praha a nyní se k této barvité životní kapitole vrací ve svých vzpomínkách, protože – jak sám říká – to byla výjimečná doba plná výjimečných událostí. A vůbec nepřehání. Vždyť se svými spolupracovníky dokázal nejen postavit na nohy starou zoologickou zahradu a vybudovat z ní zoo, která se probojovala mezi nejlepších deset na celém světě, ale musel se vypořádat také s ničivou povodní v roce 2002 a především s množstvím překážek, které s sebou provoz zoo a chov zvířat v zajetí přináší. A přestože v něm některé okolnosti doprovázející jeho dobrovolný odchod z pražské zoo zanechaly trpkou pachuť, dnes už tento nezdolný optimista bilancuje své ředitelské působení s jemu vlastním nadhledem a humorem.

Memoáry dlouholetého ředitele pražské zoologické zahrady si můžete vyslechnout v autorském podání.

Čte: Petr Fejk

Henning Mankell: Ruka / Wallanderův svět

Desátý díl série případů komisaře Wallandera skrývající novelu a autorův doslov.

OneHotBook

Po třiceti letech na stejném pracovním místě chce unavený a nevrlý komisař Kurt Wallander konečně něco změnit. Když se mu naskytne příležitost koupit starý statek s rozlehlou zarostlou zahradou na klidném venkově, neváhá. Idyla se však rozplyne ve chvíli, kdy na ní najde lidskou ruku a posléze celou kostru, pohřbenou v mělkém hrobě. Místo zařizování útulného domova se tak komisař pouští do hledání vraha...

Čtou: Jiří Vyorálek, Jiří Hromada

Georges Simenon: Maigret a zločin na vsi

„Ženy a děti mají schopnost vytvářet pololži.“ (Maigret)

OneHotBook

Nebyla to jen chuť na ústřice a bílé krajové víno, které přiměly komisaře vydat se po boku vystrašeného učitele do Saint-André, malé vesničky na západním pobřeží Francie. Byla tu také podobnost toho místa s tím, které Maigret tak dobře znal… A samozřejmě vražda Leonie Birardové, z níž byl podezřelý právě zde přítomný Joseph Gastin. Ale může skutečně za smrt podivínské stařeny, nebo z něj místní obyvatelé jen udělali obětního beránka?

Čte: Jan Vlasák

Thomas Savage: Síla psa

Takhle silný ničí ty slabé. I jeho už má ale v merku mstitel…

OneHotBook

Přinejmenším od dob Steinbeckova Na východ od ráje se v Americe ví, že když spolu hospodaří dva bratři jako oheň a voda, žije se jim hůř než cizím. Platí to i v roce 1924 v srdci drsné Montany, kdy sourozencům z prosperujícího ranče Burbankových táhne na čtyřicet. Jakmile si však poddajnější George přivede domů vdovu po laskavém doktorovi, kterou si ve městě narychlo vzal, bere strojený klid zasvé. Protřelejší bratr Phil se může pominout. Zkušený honák a zarytý macho ve všem vidí zženštilost, protože „starý dobrý“ Západ, jak ho znával a ctil, nenávratně mizí. Proto kolem sebe cedí dusno, až se mu na ranči povede nastolit krutovládu, dohnat švagrovou k pití a bratra k melancholii. Jenže ne navěky. Na vrcholku této křížové cesty přichází síla, která si co do chladnokrevnosti nezadá s ostrostřelci ze saloonu a přepíše zákony westernu.

Předloha oscarového filmu režisérky Jane Campionové s Benedictem Cumberbatchem v roli zlomyslného mizery potvrzuje, že zdání klame: duše chlapáka je hlavně hromádkou frustrací. Snímek obdržel Oscara, dvě ceny BAFTA, tři Zlaté glóby a Stříbrného lva na festivalu v Benátkách.

Čte: Otakar Brousek ml.

Komentáře

Holkometr

Jak to vidí ostatní?
9190
23639