Projekt „Hrajeme a pomáháme“ vynesl Charitě Česká republika 700 000 Kč

Ve středu 10. června se v pražské restauraci Katr sešla řada známých osobností z oblasti sportu, kultury a podnikatelské sféry společně s příznivci golfu k příležitosti uzavření úspěšného projektu „Hrajeme a pomáháme“. Na slavnostní večeři byl předán ve prospěch Fondu pomoci zdravotní péči Charity Česká republika šek na 700 tisíc korun, které byly v rámci akce vybrány.

Projekt „Hrajeme a pomáháme“ odstartoval letos v dubnu, kdy vrcholila koronavirová krize. Jeho hlavní myšlenkou bylo propojit charitu s možností nevšedního zážitku na golfovém hřišti. Zájemci měli příležitost zakoupit si hru dvojic na 18 jamek, přičemž protivníkem ve sportovním klání se stala některá ze slavných osobností. Výtěžek z vybraných peněz byl určen Fondu pomoci zdravotní péči Charity Česká republika. Do akce se zapojilo více než 60 známých tváří a mnohé z nich se objevily i na symbolickém zakončení úspěšné akce, které se uskutečnilo 10. června v 18 hodin.

Externí obrázek

Vybralo se úctyhodných 700 tisíc korun

„Máme radost, že se projekt setkal s úspěchem a aktivně se jej zúčastnil tak vysoký počet osobností, které neváhaly věnovat svůj volný čas, aby podpořily dobrou věc. Rádi bychom jim tímto vyjádřili své poděkování, stejně jako donátorům, kteří si balíčky zakoupili. Díky nim se podařilo vybrat úctyhodných 700 tisíc korun. Zároveň bych rád vyzdvihnul skvělou práci realizačního týmu celého projektu a tímto jim rovněž poděkoval za jejich nasazení,“ říká Jan Loužecký, člen představenstva společnosti TeeTime SE, která projekt zorganizovala společně s Českou golfovou federací a Asociací golfových hřišť.„Akce je výrazem skvělé organizace a vzájemné spolupráce a jsme hrdí, že jsme se na ní podíleli,“ dodává Zdeněk Kodejš, prezident České golfové federace. Ukázalo se, že ‚Hrajeme a pomáháme‘ kromě dobročinného účelu, který byl původním záměrem jejího vzniku, měla i další efekt: dokázala zároveň spojit lidi se stejnou vášní pro golf a srdcem na pravém místě. Patří jim všem velké díky,“ dodává Petr Šikoš, prezident Asociace golfových hřišť.

Externí obrázek

Finanční obnos pomůže pacientům lépe dýchat

Výtěžek z prodeje golfových balíčků je určen na nákup oxygenerátorů. Tento přístroj umožňuje domácí oxygenoterapii a umožňuje domácí péči lidem s dýchacími problémy. Využít jej mohou nejen pacienti se středně těžkým průběhem nemoci Covid-19, ale i s jiným onemocněním, jež vyžaduje podporu dýchání. „Chci za náš charitní domov na Mendryce upřímně poděkovat za oxygenerátor a zprostředkování tohoto vzácného přístroje. V modlitbách vyprošujeme Boží požehnání pro dárce přístroje a pro všechny, kteří mají na jeho zprostředkování podíl,“ uvádí Alžběta Anna Vološinová, ředitelka Charitního domova Mendryka, kam jeden z oxygenerátorů putoval.

Externí obrázek

Hru se známou osobností mohou zájemci zakoupit již jen do 17. června

„Ačkoliv jsme projekt na slavnostním setkání oficiálně ukončili, rozhodli jsme se ještě týden ponechat zájemcům možnost zakoupit si charitativní balíček na webu www.hrajemeapomahame.cz,upozorňuje Jan Loužecký. Až do středy 17. června do 18 hodin mají tedy milovníci golfu ještě šanci pořídit sobě, anebo jako dárek někomu ze svých blízkých, hru s některou ze známých osobností.

Fotogalerie

Komentáře

Holkometr

Jak to vidí ostatní?
9361
4939