Příběh židů, kteří unikli nacistům a vrátili se bojovat proti Hitlerovi

Objevná kniha Synové a vojáci přináší pozoruhodný příběh z druhé světové války.

Rok 1942 byl rokem, kdy se americká vláda rozhodla nasadit do boje proti nacistickému Německu dva tisíce vojáků židovského původu. Šlo o speciálně trénovaná vojska, kterým se říkalo Ritchie Boys. Využívali znalosti němčiny k efektivním výslechům a špionážní činnosti. Říká se, že dokázali získat až 60 procent všech věrohodných zpravodajských informací.

Synove a vojaci

Novinář knihu sepsal na základě zážitku veteránů


Toto téma se hodně zalíbilo oceňovanému a zkušenému novinářovi Bruceovi Hendersonovi, který na základě rozhovorů s těmito válečnými veterány napsal poutavý a v mnoha ohledech zcela nový pohled na události druhé světové války. Kniha Synové a vojáci, která vyšla 11. března, je pak výsledek.

V příběhu si projdete známé historické události od Křišťálové noci, přes vylodění v Normandii, německou protiofenzívu v Ardenách až po osvobození koncentračního tábora Buchenwald. Je to barvité vyprávění ve vysokém tempu, které vás strhne a nepustí.

Synove a vojaci

Nadšení jsou recenzenti, čtenáři i odborníci


Ostatně, nadšené jsou z výsledku i recenze. Například USA Today udělilo knize 3.5/4 a píší: „Okouzlující zpráva o mimořádných mužích druhé světové války.“ Skvělé recenze sbírá i u čtenářů na Goodreads a chválu získává také od profesionálů.

„Objevná kniha o skupině židovských mužů, jejichž osudy za druhé světové války jsou tak nepravděpodobné a zároveň hrdinské, že je těžké porozumět tomu, proč jsme o nich dosud věděli tak málo. Kniha o strachu, útěku a neúprosné spravedlnosti.“ - to řekl například Pulitzerem oceněný autor Steve Twomey.

Knihu najdete u svého knihkupce nebo na www.albatrosmedia.cz

Holkometr

Jak to vidí ostatní?
2663
520