Nechte se inspirovat knihou třeba pod stromeček

METAFORA právě vydala dva krásné tituly. Knihy Frida nespoutaná a Kmotry.

FRIDA NESPOUTANÁ

Externí obrázek


Frida Kahlo v roce 1938 ještě čeká na umělecký průlom. Zatímco její manželství je v troskách, odjíždí na cesty – do New Yorku a Paříže, kde se zapojuje do uměleckých kruhů. Už první Fridina samostatná výstava je triumf a její obdivovatelé ji zahrnují přízní. Během několika měsíců změní svůj osud a pevně otiskne stopu do světa umění. Viva la vida!

Poutavý a emocemi prostoupený román čtenářům prozradí, co stálo za vznikem některých Fridiných nejznámějších obrazů, a přiblíží jim dopodrobna proces její tvorby. Líčí rovněž silné pouto Fridy k rodnému Mexiku.

OBÁLKU KE KNIZE ILUSTROVAL SLOVENSKÝ UMĚLEC LUKA BRASE. Pokud byste měli zájem o rozhovor s ním, ráda zprostředkuji.

„Gottschalková popisuje umění Fridy Kahlo lehce a s ohromujícím přehledem – čtenář sleduje vznik slavných autoportrétů takřka v reálném čase. Snaha zranitelné a zároveň hrdé malířky o náležité umělecké vyjádření je v knize, psané s velkým porozuměním, téměř hmatatelná.“ – Buchkultur

KMOTRY

Externí obrázek

Čtyři ženy, čtyři švagrové. Druhá světová válka, newyorské podsvětí a rodinný podnik, který je třeba řídit. Novinka od autorky bestselleru Vařila jsem pro Picassa o newyorské mafii, čtyřech nezlomných ženách a rodině, která je vždy na prvním místě.

„Napínavý multigenerační příběh čtveřice žen řídících italskou rodinu napojenou na mafii, který se odehrává na pozadí New Yorku za druhé světové války… Věrohodná feministická variace mafiánských příběhů, jimž dosud dominovali muži. - Publishers Weekly

Komentáře

Holkometr

Jak to vidí ostatní?
10357
5699