Navštivte královské město Kutná Hora a poznejte jeho krásy

Každý o Kutné Hoře slyšel, mnozí toto krásné, královské město i navštívili. Město má mnoho podob, mnoho známých turistických míst.

Mezi ně patří například majestátná budova chrámu sv. Barbory, kde se středověká architektura snoubí s nádherným výhledem na celé historické centrum města, které leží na úpatí údolí říčky Vrchlice. Doporučit se dá posezení na vinohradu Vinných sklepů Kutná hora, kde Vám personál rád zapůjčí deku, abyste mohli strávit ničím nerušený okamžik klidu a pohody přímo mezi keři révy vinné.

Externí obrázek

Za zmínku stojí, samozřejmě, i další architektonické památky, které dominují Kutné Hoře. Sedlecká kostnice, ač rekonstruovaná, stále bere dech svou morbidní, dnes již neopakovatelnou krásou všem, kdo si najdou chvíli a Kutnou Horu navštíví. Nedaleko kostnice může návštěvník nalézt Sedleckou katedrálu, v jejíchž útrobách může spatřit velkolepě zrekonstruovaný interiér od Jana Blažeje Santini.

Externí obrázek

Pokud kostely a chrámy nejsou Vaší vášní, Kutná Hora Vás přijme s otevřenou náručí ve svých hotelových rezortech, kde naleznete nejen ubytování, ale i wellness a doprovodný program. Jedna z typických volnočasových aktivit může být lázeň, procházka městem či degustace v Klášteře sv. Voršily, kde sídlí jediné vinařství v České republice držící prestižní certifikaci DEMETER.

Externí obrázek

V letních dnech se dá jen doporučit návštěva místní plovárny. Vedle naleznete také nejdelší bobovou dráhu v ČR.

Externí obrázek

I noční život Kutné Hoře není cizí. V srdci města naleznete hned několik dnes již tradičních hospod a restaurací. Novou energii přinášejí do nočního šera například Bar 22 nebo Bar Pod Schodama.

Externí obrázek

Pro turisticky založené je ta nejlepší volba navštívit stránky Turistické oblasti Kutnohorsko a Kolínsko, kde můžete nalézt mnoho tipů na výlet, nebo seznam událostí v regionu.

Externí obrázek
Komentáře

Holkometr

Jak to vidí ostatní?
7931
3332